Juniori

VOŠINI JUNIORI UZELI DRUGU POBEDU U ABA LIGI

KK Vojvodina mts pobedila je Cedevitu Olimpiju rezultatom 80:74, u drugoj rundi ABA lige u Laktašima. Kraj utakmice doneo je izjednačen rezultat, te su u prvom produžetku crveno-beli došli dopobede.

Još jedna izuzetno neizvesna i fizički zahtevna utakmica. U prvom poluvremenu smo imali velikih
problema sa ofanzivnim skokom iz kog je protivnik imao mnogo lakih poena. U napadu nismo bili
strpljivi i nismo imali dobru selekciju šuta. U nastavku smo zaigrali dosta pametnije i čvršće, a dobra
odbrana je uticala i na veće samopouzdanje. Drugo poluvreme smo odigrali jako dobro i smatram da
smo meč zaslužili da rešimo u našu korist i pre pet dodatnih minuta, rekao je trener Aleksandar Čolić.

Naredni meč crveno-beli igraju sutra u 17.30 časova protiv Cibone.

JUNIORI UZELI PRVU POBEDU U ABA LIGI

U do kraja neizvesnom meču, juniori KK Vojvodina mts pobedili su ekipu Splita rezultatom 74:72, u okviru ABA lige u Laktašima.

Prva utakmica crveno-belima donela je pobedu, iako je na početku izgledalo da su daleko od pozitivnog rezultata. Izabranici trenera Aleksandra Čolića u prvoj četvrtini jurili su rezultat protivnika, da bi se u drugoj četvrtini podigli i u tom delu utakmice nadigrali rivala sa 19 poena razlike. Drugo poluvreme donelo je nove probleme, te je Split opet preuzeo vođstvo. Poslednjih deset minuta bili su odlučujući i Vojvodini doneli rezultat 74:72.

Trener Aleksandar Čolić ističe da je utakmica bila izuzetno borbena, sa mnogo preokreta.

Počeli smo utakmicu nesigurno i mekano, ali smo se na vreme podigli i povećali agresivnost. Odigrali smo dosta dobro prvo poluvreme. U trećoj četvrtini nismo dobro reagovali na mnogo veću agresivnost Splita. Imali smo velikih problema u organizaciji napada, dok smo u odbrani dopustili dosta otvorenih šuteva i laganih poena iz tranzicije. Iako je delovalo da je razlika nedostižna, nismo odustajali i uspeli smo sjajnom odbranom da se vratimo i preokrenemo meč u našu korist, rekao je trener Aleksandar Čolić.

Naredni meč pred ekipom Vojvodine je već sutra, kada je protivnik Cedevita Olimpija. Utakmica počinje u 19 časova.

JUNIORI PRED VELIKIM IZAZOVOM

Ekipu juniora KK Vojvodina mts očekuje veliki izazov, tri meča u okviru ABA lige u Laktašima. Izabranici crveno-belih u utorak, 21. novembra, odmeriće snage sa košarkašima Splita, u sredu, 22. novembra, protivnik je Cedevita Olimpija, a u četvrtak, 23. novembra, pred je njima zadatak da savladaju Cibonu. Iako ne poznaju protivnike, igrači poručuju da su spremni.

Očekuju nas mečevi sa kvalitetnim klubovima, imaćemo priliku da se dokažemo, a na nama je da damo sve od sebe i da borbenošću i požrtvovanošću ostvarimo pozitivan rezultat, rekao je igrač Marko Vučković.

Od avgusta se spremamo za bitne utakmice, a tu podrazumevam i ovaj turnir koji je pred nama. Pokazaćemo da smo spremni i fizički i psihički i odigraćemo dobro. Mislim da ćemo proći dalje, rekao je igrač Luka Savanović.

Mišljenje igrača podržao je trener Aleksandar Čolić. Kako je istakao, ekipa se raduje turniru i željno ga iščekuje, jer će imati priliku da odmeri snage sa kvalitetnim protivnicima iz regiona.

Prevashodno nam je želja da pokažemo da smo kvalitetno radili i da smo mnogo bolji nego na početku sezone. Nadamo se da ćemo uz dobru igru i dobar odnos ostvariti željeni rezultat, odnosno, plasirati se u završni turnir – rekao je Čolić.

Crveno-beli će za tri dana imati tri utakmice, što je veoma teško za igrače, objašnjava Čolić.

Nadamo se da ćemo uz dobru energiju i dobru raspodelu minutaže uspeti da izgledamo dobro na svim utakmicama. Trudićemo se da zadržimo kontinuitet i da na svakoj utakmici imamo energiju i želju. Na sve to dodaćemo i kvalitetne stvari, koje smo naučili na treningu, i to će biti dovoljno da ostavimo pozitivan utisak.

U utorak 21. novembra, u 17.30 časova juniori KK Vojvodina mts igraće protiv Splita.

U sredu, 22. novembra, u 19. časova biće odigran meč protiv Cedevita Olimpije.

U četvrtak, 23. novembra u 17.30 časova očekuje ih utakmica protiv Cibone.

Nakon ABA lige u Laktašima, vraćaju se ligaškim mečevima, te ih u nedelju, očekuje utakmica protiv Crvene zvezde na gostujućem terenu.

VOŠINI JUNIORI IZGUBILI OD RADNIČKOG, REZULTAT 69:73

Juniori KK Vojvodina mts izgubili su utakmicu od BKK Radnički rezultatom 69:73. Četvrto kolo Juniorske lige Srbije juniorima crveno-belih donelo je poraz, ali i važnu lekciju za naredne mečeve.

Izuzetno loša igra tokom celog meča. Bili smo mlaki od samog početka, protivnik je bio mnogo čvršći i borbeniji. Čestitam im na odličnoj utakmici, a nama preostaje da napravimo reakciju i odigramo mnogo bolje na predstojećem ABA turniru, rekao je trener Aleksandar Čolić.

Pred juniorima je naredne nedelje veliki izazov, kada će se u okviru ABA turnira oprobati sa ekipama iz regiona. Mečevi su zakazani za 21, 22. i 23. novembar u Laktašima.