Ubedljivo i lako, na „suvi kvalitet“ i uz odličan šut, košarkaši Vojvodine savladali su u 22. kolu Košarkaške lige Srbije goste iz Lazarevca sa 95:65.

Već nakon prva tri napada crveno – belih, kada su postigli tri trojke, moglo se naslutiti kako će u Spensu proći Kolubara. Do kraja poluvremena, Vojvodina je ubacila 10 trojki, na odmor otišla sa ubedljivih 55:32, što je jasno upućivalo da će bodovi ostati u Novom Sadu.

Nakon napornih utakmica u kupu i uljuljkani visokom prednošću, Novosađani su u trećoj deonici dopustili Lazarevčanima da smanje prednost, ali nikako i da im ugroze pobedu. Već u poslednjoj četvrtini prednost crveno – belih je ponovo premašila 20 poena, da bi na kraju iznosila ubedljivih plus 30.

U narednom kolu, već u nedelju, Vojvodina će biti na ozbiljnom iskušenju jer gostuje Zlatiboru u Čajetini, ekipi koja je jedina od početka sezone odnela bodove iz Spensa.