Trener Vošinih mlađih selekcija Milan Tubić je sa mladom košarkaškom reprezentacijom Srbije, starosti do 16 godina, osvojio bronzu na prvenstvu Evrope. U borbi za treće mesto savladali su selekciju Grčke, rezultatom 74:65.

Pomoćni trener reprezentativaca i trener Vošinih mlađih selekcija Milan Tubić kaže da su orlovi postigli ogroman uspeh.

-Evropsko prvenstvo je mnogo zahtevno u svakom pogledu. Igra se 7 utakmuca za 9 dana. Imali smo izuzetno tešku grupu i nezgodne protivnike u 1/8 i 1/4, a najjačeg protivnika u polufinalu-domaćina i domaću publiku u borbi za bronzu! Išli smo dan po dan sa ambicijom koju svaki sportista ima kada igra za Srbiju. Bilo je teško, ali lepo! Momci su se herojski borili i medalja je nagrada za sav uloženi rad tokom priprema. Ovo je ogroman uspeh za igrače, stručni štab i Srbiju. Privilegija i čast je biti deo ovog Tima selektora Zlatanovića, jer to je tim sa velikim „T“ 🏀

Orlići su u meč ušli rešeni da Srbiji donesu medalju i već minut i po pre kraja prve četvrtine imali su dvocifrenu razliku. Početkom 17. minuta poveli su 21:35, da bi Grčka pred kraj prvog poluvremena razliku smanjila na 29:35. Međutim, srpska selekcija se nije dala, pa se na pauzu otišlo sa sedam poena razlike 32:39. U drugom poluvremenu plavi su se odlepili na dvocifrenu razliku i taj rezultat održavali, te je bilo jasno da će se kući vratiti sa medaljom.

Najefikasniji u našem timu bio je Vuk Danilović sa 24 poena, Andrej Bjelić je stao na tri asistencije od tripl-dabla, imao je 15 poena, 12 skokova i 7 asistencija, Nikola Karalić je ubacio 11, uz 6 skokova i 5 asistencija, a Andrej Pavlović stao na 10 poena.

KK „Vojvodina mts“ čestita mladim reprezentativcima, trenerima i stručnom štabu na postignutom uspehu!