Napredak – Vojvodina 86:91 (26:23, 18:22, 21:24, 21:22)

Odbrana, zaštitni znak Novosađana ovoga puta nije bio na visini zadatka, ali su crveno – beli zabeležili 15. uzastopnu pobedu u Košarkaškoj ligi Srbije. Meč 29. kola KLS je bio vrlo neizvestan, Aleksinčani imaju kvalitet i jasno su pokazali da nemaju tim za donji deo tabele, ali Vojvodina je, kada se meč lomio, odigrala pametno i sigurno. Tako su izabranici Miroslava Nikolića ostvarili trijumf koji im omogućuju da u poslednjem kolu, protiv zemunske Mladosti, napadnu i prvo mesto KLS.

Domaći su bolje počeli, pogađali su trojke i poveli 10:2. Brzo je uzvratila Voša, ali ponovo su Aleksinčani ušli u seriju i stigli do maksimalnih plus 9 (25:16). No, trgli su se crveno – beli, ušli u ritam i na poluvreme otišli s minimalnom prednošću (44:45).

I u trećoj deonici obe ekipe su igrale na mahove i pravile serije, ali ona novosadska od 0:9 bila je najznačajnija, jer se ispostavilo da Vojvodina do kraja više nije ispuštala vođstvo. Naime, u tri uzastopna napada, za tri poena pogađali su Bjelica dva puta i jednom Gaćeša za 60:69.

U poslednjoj četvrtini Aleksinčani su nekoliko puta ozbiljno pripretili, ali nisu uspeli da preokrenu rezultat. Na 10 sekundi do kraja stigli su na poen zaostatka, ali crveno – beli nisu gubili nerve, izdržali su nalate domaćih i zasluženo trijumfovali.