U novoj rundi ABA 2 balona u Širokom Brijegu Vojvodina mts zasluženo slavi prvu pobedu. Crveno-beli su ekipu Šibenke savladali rezultatom 81:68, upisali osmu pobedu u okviru turnira i obezbedili plej-of.

Po četvrtinama Voša je konstantno vodila. Na trenutke je borbena Šibenka sustizala Novosađane, dosezala i do dva poena razlike, ali to nije bilo dovoljno za pobedu. Prvi kvartal Vojvođani su osvojili rezultatom 16:14, a na poluvremenu su vodili 44: 36. Nakon pauze Šibenka je ušla oštrije u drugi deo utakmice, ali Voša je brzo povratila ritam i kontrolu nad mečom te je treći kvartal završen u korist crveno-belih 18:13. Pokušao je protivnik da vrati meč u svoju korist, poslednjih 10 minuta na terenu se odvijala borba za svaki poen, ali nije uspeo da stigne prednost koju je Vojvodina obezbedila u prvih 30 minuta meča.

normal_20240318203250_STJ00556

Trener crveno-belih Miloš Isakov Kovačević istakao je da su njegovi izabranici pobedili u pravoj muškoj utakmici koja je bila izuzetno fizički zahtevna.

Čestitao bih ekipi Šibenke na dobrom nastupu, a pre svega bih čestitao svojim momcima što smo izdržali sve te neke nedaće koje smo imali u toku dana. Nažalost, jedan član stručnog štaba i tri igrača imaju stomačnu virozu i mi smo uspeli ovo da izvučemo bez njih i zato posvećujemo ovu pobedu njima, želimo im brz oporavak i da budemo već kompletni u četvrtak, rekao je Isakov Kovačević.

Komentarišući tok meča Isakov Kovačević je istakao da je Vojvodina dobro kontrolisala tok meča.

Pre svega u skoku i napadu smo kroz tu kontrolu vodili utakmicu u pravcu koji smo zamislili, igrali smo dobru odbranu, imali smo 20 asistencija, osam izgubljenih lopti, svaki put kada je taj odnos između asistencija i izgubljenih lopti uglavnom se uzimaju šutevi koje smo želeli, rekao je Isakov Kovačević.