U neizvesnoj završnici, košarkaši Vojvodine mts poraženi su od ekipe MZT Skopje Aerodrom u poslednjoj utakmici četvrtog balona ABA 2 lige na domaćem Spensu. Novosađani su loš start uspeli da nadoknade u drugoj polovini utakmice, ali je na kraju presudio odličan šut protvničke ekipe, da bi rezultat na kraju utakmice glasio 89:84 u korist Makedonaca.

Najefikasniji u Vošinom timu bio je Zoran Nikolić sa 20 poena i 12 skokova, a pratili su ga Petar Rakićević sa 14 poena, potom Boško Bumbić sa deset poena i Luka Ašćerić koji je upisao devet poena.

IMG_2089

Trener Miloš Isakov Kovačević čestitao je protivniku na zasluženoj pobedi i dodao da su se KK Vojvodina mts i Novi Sad pokazali kao odlični domaćini.

Što se same utakmice tiče, imali smo veliku želju da budemo jedini perfektan tim na ovom balonu, ali to je, nažalost po nas, bio MZT. Moramo da prestanemo da dovodimo sebe u situaciju da vadimo kestenje iz vatre, već da kontrolu određenih situacija preuzmemo od samog starta. 70% MZT-a u šutu u prvom poluvremenu nije slučajnost, oni su izuzetno kvalitetna ekipa koja je imala puno prostora. Mi smo u drugom poluvremenu izašli onako kako smo želeli i imali ukupno 20 ofanzivnih skokova, pokazali želju i energiju, ali nažalost nismo imali mirnoću u određenim situacijama kada se već činilo da se meč okreće u našu korist. Škola za nas, idemo dalje i još jednom se zahvaljujem publici na podršci, zaključio je Isakov Kovačević.

IMG_2077
IMG_2078
IMG_2079
IMG_2085

Vojvodina mts i MZT Skopje Aerodrom su se nakon ove utakmice izjednačili na tabeli sa skorom 7-3, koliko ima i Široki Brijeg. Ispred su Zlatibor Gold Gondola iz Čajetine i Spartak Office Shoes iz Subotice.