U prvoj četvrtfinalnoj utakmici ABA 2 lige Vojvodina mts savladala je Sutjesku u Nikšiću rezultatom 84:89.

Uprkos velikom broju navijača Sutjeske na tribinama, Vojvodina je u prvom kvartalu povela sa poenom razlike 21:22. Već sredinom druge četvrtine preuzela je kontrolu nad utakmicom i do kraja prvog poluvremena dodala još sedam poena, te završila prvi deo meča sa rezultatom 39:47. Nakon žestoke borbe postigla je pozitivan rezultat i u trećoj četvrtini, da bi četvrtu preuzeli Nikšićani, ali to nije bilo dovoljno da savladaju odlučnu Vojvodinu.

Trener Vojvodine Miloš Isakov Kovačević ističe da je ekipa uživala igrajući pred punim tribinama, te da zbog toga pobeda posebno raduje.

Važna pobeda od pet razlike na izuzetno vrućem terenu u Nikšiću. Bilo je uživanje igrati pred punim tribinama i pobediti. Cela druga četvrtina i određeni period igre u trećoj su ono što raduje i što treba razvući na duži period utakmice u revanšu na Spensu. Čestitke momcima, a sada, poslednja utakmica u KLS ligi u Kraljevu i šansa da pobedom ispišemo istoriju našeg kluba i stavimo prvi trofej u vitrine naše Vojvodine, kaže Isakov Kovačević.