U prvom polifinalnom meču ABA 2 lige KK „Vojvodina mts“ izgubila je od KK „Podgorica“, 98:80. U revanš meč, koji je u planu 2. maja, ulazi sa 18 poena u minusu, te je pred njima težak zadatak koji će morati da savladaju ukoliko žele u finale ABA 2 i da ostanu u borbi za ABA ligu.

Tokom prvog poluvremena igralo se u egalu. I Vojvodina i Podgorica borile su se da se rezultatski odlepe jedni od drugih. Podgorica je u jednom trenutku odmakla za pet poena, ali je Vojvodina sustigla tu razliku i na kraju prvog dela igre rezultat je glasio 47:46. Nakon pauze Vojvodini nije išlo kako je očekivala, promašivali su slobodna bacanja, trojke, nije išla ni odbrana, dok je Podgorici sve išlo po planu, te je sredinom treće četvrtine bila na osam razlike. Činilo se da Vojvodina nema rešenje za protivnika koji je bio jak na domaćem terenu. Dvocifrena razlika u trećoj četvrtini opet je smanjena na osam do kraja tog kvartala, ali je u poslednjih 10 minuta meča, Podgorica tu razliku podigla na 18 poena.

Strateg Vojvodine Miloš Isakov Kovačević pokušavao je da navede ekipu da  smanji razliku, kako bi u revanš utakmici na domaćem terenu imali lakši zadatak, ali njegove prvotimce do kraja meča nije služila koncentracija, a presudile su i emocije koje su bile uočljive i u igri pred kraj meča.

Trener Vojvodine Miloš Isakov Kovačević poručuje da je pred njegovim timom veliki izazov, ali da imaju još 40 minuta na domaćem terenu da ovaj deo prvenstva okrenu u svoju korist.

Poraz koji boli definitivno. U drugom poluvremenu psihički nismo izdržali procente šuta ekipe Podgorice. Imali smo veliki pad koncentracije u oba smera, bez pravovremne reakcije i svesti da je svaki poen bitan u ovoj seriji. Zaostatak je ozbiljan, ali imamo još 40 minuta protiv istog rivala kod kuće. Da li će to biti poslednje četiri četvrtine za nas kao tim videćemo u četvrtak. A do tada naravno FMP i naša Superliga. I dalje smo u duplom programu, kaže Isakov Kovačević.

Revanš utakmica protiv Podgorice biće odigrana u četvrtak, 2. maja u 19 časova u maloj sali Spensa. Ishod tog meča odlučiće hoće li Vojvodina proći u finale ABA 2 takmičenja i zato klub poziva navijače da 2. maja budu na tribinama i pomognu Voši da se domogne finala.