U poslednjoj utakmici regularnog dela ABA 2 takmičenja u Širokom Brijegu Vojvodina mts pobedila je Zlatibor rezultatom 75:83. Sa skorom od 10 pobeda i tri poraza plasirala se na drugo mesto i sa te pozicije ulazi u plej-of. U četvrtfinalu Vojvodinu očekuje susret sa Sutjeskom.

Iako je u prvih 10 minuta Vojvodina bila slabija od protivnika, već u drugoj četvrtini povratila je sigurnost u igri i na poluvremenu povela sa dva poena razlike. Koncentrisani i odlučni Novosađani, predvođeni plejmejkerom Markom Ljubičićem, u trećem kvartalu dodali su još pet poena na ukupan rezultat tog dela utakmice. Poslednjih 10 minuta Zlatibor je pokušao da okrene meč u svoju korist, ali Voša nije dozvolila da joj se oduzme prednost.

normal_20240324130925_DSC_2854

Komentarišući meč, trener Vojvodine Miloš Isakov Kovačević ističe da je u pitanju očekivano teška utakmica protiv dobro poznatog rivala.

Mi smo za nijansu bili bolji. Mislim da smo pre svega defanzivnim pritiskom na loptu početkom treće četvrtine nametnuli ritam koji je nama više odgovarao. Treća pobeda i drugo mesto pred završnicu, odnosno razigravanje. Vraćamo se sada kući gde ćemo se posvetiti Košarkaškoj ligi Srbije i gostovanju u Čačku, jer to nam je jedna od najvažnijih takmica do kraja sezone, rekao je Isakov Kovačević.

Najkorisniji igrač utakmice je Vošin plejmejker Marko Ljubičić koji je postigao 22 poena.