POLUFINALE KOŠARKAŠKOG KUPA NA TERITORIJI VOJVODINE
Star – Vojvodina 73:92
(26:24, 13:24, 23:27, 11:17)
NOVI SAD: Mala dvorana Spensa, igrano bez prisustva gledalaca, sudije: Pijetlović, Tomić, Jovičin.
STAR: Mihajlović 2, Šrajer 6, Grković 2, Đisalov 4, Radinović 17, Stojičić 8 (6 sk), Prica 15, Popović 5, Gutović, Stefanović 11, Kaplarević 3, Bodiroža.
VOJVODINA: Nikolić 13, Beslać 19, Nedeljkov 5, Mandić 5, Banjac 9, Mirotić 8, Jovović 8, Marić 8, Savić 7, Agoč 3 (8 sk), Rakićević, Zarić 7.
Košarkaši Vojvodine trijumfovali su u gradskom derbiju protiv ekipe Stara i tako se plasirali u finale Kupa na teritoriji Vojvodine. Domaći igrači su pružili dobru partiju, pokazali borbenu igru protiv favorita, ali su crveno-beli ipak bili jači i zasluženo pobedili.
Igrači Stara mnogo bolje su ušli u utakmicu od protivnika. Sigurno da je tome doprinela i želja da se pokažu u najboljem svetlu protiv ekipe kakva je Vojvodina. Oni su na početku napravili seriju od osam poena za vođstvo i pokazali da se neće predati bez borbe. Gosti su u nekoliko navrata uspeli da dođu do vođstva, ali to nije dugo trajalo. Vojvodina je u drugoj četvrtini pokazala zašto je favorit u ovom duelu. Na startu je preokrenula rezultat i posle toga konstantno bila blizu da dođe do dvocifrene prednosti. Star to, ipak, nije dozvolio, pa je prvo poluvreme završeno 39:48.
Iako je delovalo da će Voša da napravi veliku razliku na startu drugog dela igre, domaći igrači nisu posustajali. Dok goste nije išao šut, oni su pogađali trojke i tako uspevali da ostanu u igri. To je sve što su domaćini na utakmici uspeli da urade. Crveno-beli su na polovini poslednje deonice napravili ogromnu razliku koju je bilo nemoguće stići.
U finalu Kupa na teritoriji Vojvodine, crveno – beli će igrati protiv Hercegovca iz Gajdobre, koji je napravio veliko iznenađenje pobedivši Dunav iz Starih Banovaca 80:70.