Vojvodina – OKK Beograd 74:73

U meču 17. Kola KLS, koji nije bio za one sa slabijim srcem i(li) nervima, Vojvodina je teškom mukom, posle mnogo uzbuđenja i preokreta, savladala vrlo dobre goste iz Beograda. U dramatičnoj završnici, sedam sekundi pre kraja, pod košem gostiju fauliran je Krsto Bjelica. Kapiten domaćih iskoristio je oba slobodna bacanja, a na drugoj strani Todorić nije bio precizan sa distance, te su bodovi ostali u Novom Sadu. Teško, mnogo teže nego što se očekivalo…

U prvoj deonici vladao je egal i ni jedan tim nije imao više od tri poena prednosti. U drugoj, Vojvodina je nakon serije trojki, a potom poena Marića imala, ispostaviće se, maksimalnih 11 poena viška (40:29). No, nakon tajm auta gosti su se ekspresno vratili i na poluvremenu su imali četiri poena zaostatka (42:38).

U trećoj deonici crveno – beli su ponovo, nakon brze igre i nekoliko dobrih poteza, napravili višak od devet poena (51:42), i tada je ličilo da će domaći uvesti meč u mirnu završnicu. Umesto toga, opet su za čas prokockali vođsto i pred poslednju četvrtinu imali su minimalnu prednost (61:60). A u prvih pet minuta tog perioda, Vojvodina je ubacila samo jedan poen. Gosti su prešli u vođstvo i sada su domaći bili ti koji su jurili prednost rivala. U tome su, uz dosta sreće, uspeli.