Prvu finalnu utakmicu ABA 2 lige KK “Vojvodina mts” je na domaćem terenu završila sa poenom zaostatka, te će naredni zadatak u Subotici biti za nijansu teži, jer igraju na gostujućem terenu. Rezultat prvog dvomeča sa Spensa glasio je 73:74.

Prvo poluvreme Vojvodini nije išla odbrana, a nije je hteo ni šut za dva poena, pogodila je nešto više od 30 procenata. Tokom prvih 20 minuta Voša se borila, na momente preuzimala meč, ali je poluvreme završila sa deset poena u minusu, 30:40. Nakon pauze Vojvodina je povratila ritam i počela da sustiže razliku od deset poena, da bi pred kraj utakmice na momente bili izjednačeni. Četrdeseti minut doneo je protivniku samo poen razlike, a Vojvodini veliki zadatak za naredni četvrtak kada će se igrati drugi finalni meč u Subotici.

normal_20240509190721_STJ_9885

Trener crveno-belih Miloš Isakov Kovačević utakmicu ocenjuje kao tešku i čvrstu.

U početku smo bili stegnuti. Sredinom prve četvrtine, pa sve do kraja prvog poluvremena mi nismo bili mi. Veliki broj izgubljenih i ničijih lopti, do kojih je protivnik, uz malo sreće, a uz više želje, dolazio i odatle ulazio u ritam. Znali smo da ništa lepršavo danas neće biti. Odnos asistencija i izgubljenih lopti i kod jedne i kod druge ekipe je dosta loš, ali takva su finala. Ono što je nama potrebno je da uradimo dobru analizu i da na vreme krenemo da ličimo na sebe, kako bi mogli na izuzetno teškom terenu u Subotici, u poslednjem meču da probamo da napravimo još jedan mali podvig za nas. Važno je da izdržimo start meča, kaže Isakov Kovačević.

Strateg Vojvodine Isakov Kovačević zahvalio je publici na podršci i pozvao je da još jednom podrži Vojvodinu, ali ovog puta na gostujućem terenu u Subotici.

Osetili smo naše navijače u onom momentu kad nam je najviše trebalo  i zaista im hvala što su bili i podržali nas i pozivam ih još jednom da dođu u Suboticu i da tu neku online prodaju probaju da blokiraju, jer će nam svaki naš navijač u crvenom dresu značiti puno, poručuje Kovačević.