Juniori KK Vojvodina mts pobedili su ekipu Užica 101:74, u poslednjoj utakmici regularnog dela Juniorske lige Srbije.

U prvom poluvremenu ekipa Vojvodine igrala je malo slabije od protivnika, te je na pauzu otišla sa dva poena u minusu. Već u treću četvrtinu ušla je koncentrisana, preuzela meč i otišla u 24 poena u plusu. Na to je u poslednjih 10 minuta dodala još tri poena, pa je utakmicu rešila sa 27 poena razlike u odnosu na protivnika, 101:74.

Sa 26 postignutih poena crveno-bele predvodio je Marko Vučković. Na to je Luka Savanović dodao 17, Nikola Ušljebrka 12, a dvocifreni su bili i Aleksandar Vojinović i Dimitrije Kondić sa po 10 poena.

Trener Aleksandar Čolić najavljuje da će se za finalni turnir Voša dobro pripremiti.

U prvom poluvremenu smo bili slabi, bez energije i bez odgovornosti u odbrani. U trećoj četvrtini smo zaigrali mnogo ozbiljnije i čvršće. Izgledali smo onako kako želimo. Sledi nam finalni turnir za koji ćemo se dobro spremiti, kaže Čolić.

U okviru završnog turnira KK “Vojvodina mtsodmeriće snage sa BKK Radnički, a utakmica će biti odigrana u Beogradu.