Žestok meč između KK Vojvodina mts i ekipe Čačka završen je pobedom Novosađana rezultatom 89:77. U prvoj četvrtini Voša se pokazala kao dominantan tim i povela sa 19 poena razlike, koja je smanjena u drugoj četvrtini kada se u igru agresivnije uključio Čačak. Do kraja meča publika je uživala u igračkom rolerkosteru, a uprkos borbenom stavu i agresivnoj odbrani gosti nisu uspeli da stignu razliku koji je Voša obezbedila na početku utakmice.

Bek naše ekipe Uroš Banjac ističe da je agresìvan početak utakmice obezbedio pobedu.

Bitna pobeda za nas. Bilo je važno da čvrsto otvorimo utakmicu, to smo i uradili i tu razliku smo držali tokom meča. Desio se mali pad početkom drugog poluvremena, ali i to smo prevazišli i na kraju slavili, rekao je Banjac.

20231203160845_FPHO6377

Trener Miloš Isakov Kovačević ističe da je ekipa znala da ih čeka težak protvnik, ali da su ga dočekali spremno.

Čačak je ekipa koja koristi svakog igrača, ima duboku rotaciju i zato je u stanju da odigra svih 40 minuta na visokom nivou. Ono što je pohvalno je što smo izašli jako i u prvoj četvrtini dominirali. Imali smo pad poslednja tri minuta druge četvrtine gde je sa 20 razlike otišlo niže na poluvremenu. Čačak je zadnjih 20 minuta igrao agresivnu odbranu, otežavali su nam da uđemo u kretnje koje smo želeli. Zadržali smo mirnoću i ostvarili smo pobedu s kojom smo se plasirali na prvu poziciju tabele kao jedina ekipa na vrhu, rekao je Isakov Kovačević.

On je zahvalio publici što je i ovog puta došla u velikom broju i podržala Vošu u još jednoj važnoj pobedi.

Naredni zadatak pred crveno-belima je u subotu, 9. novembra, kada će odmeriti snage sa OKK Beograd u Beogradu.