Kadeti KK Vojvodina mts pobedili su ekipu Zemuna u utakmici 22. kola Triglav Kadetske lige Srbije. Crveno-beli su odbranili domaći teren rezultatom 91:72.

Iako su izgubili prvu četvrtinu utakmice sa tri poena razlike, izabranici Aleksandra Čolića su u drugoj četvrtini zauzeli čvršći stav i napravili dvocifren plus. Bolji su od protivnika bili i nakon pauze beležeći pozitivan rezultat u svakom kvartalu.

Trener Aleksandar Čolić pohvalio je igru svojih momaka.

Odigrali smo dobru utakmicu i zasluženo stigli do pobede. Želja da prekinemo niz poraza je bila evidentna. Bili smo angažovani i koncentrisani. Posebno me raduje odnos u skoku koji smo i apostrofirali pre utakmice kao jedan od ključnih segmenata, rekao je Čolić.

Najefikasniji u timu crveno-belih bio je Nikola Mirković sa 25 poena, a dvocifren učinak imali su Vuk Zogović sa 13, Jovan Kalem sa 11 i Ivan Cimbaljević sa 10 poena.

Vojvodina će se u utorak, 16. aprila u 13 časova sastati sa ekipom Jokera u okviruzaostale utakmice 19. kola koja će bitiodigrana u Sportskoj hali na Petrovaradinu.