Najmlađa selekcija KK Vojvodina mts pobedila je ekipu Jokera u Somboru rezultatom 70:81.

Slab početak utakmice crveno-beli su nadoknadili boljom igrom u drugoj četvrtini, a u meč su se snažnije vratili od drugog poluvremena kada su sa većim razlikama uzimali četvrtine i protivnika ostavili iza sebe.

Trener Aleksandar Čolić pobedu ocenjuje kao izuzetno važnu.

Ostvarili smo bitnu pobedu iako smo u prvom poluvremenu igrali dosta nervozno. Uz promašenih čak 14 bacanja, imali smo i velikih problema u skoku. U nastavku smo iskontrolisali skok i igrali mnogo agresivnije u odbrani. Odbrana u drugom poluvremenu je bila verovatno i naša najbolja ove sezone i
ona nam je donela veliki preokret i zasluženu pobedu, rekao je Čolić.

Naredne subote, 23. decembra pred kadetima Voše je veliki izazov jer će u Sportskoj hali u Petrovaradinu dočekati ekipu Crvene zvezde.