Voši vojvođanski derbi
Izvor: Dnevnik.rs
Zasluženo i ubedljivo košarkaši Vojvodine savladali su subotički Spartak u vojvođanskom derbiju koji je odigran u okviru 12. kola Košarkaške lige Srbije. Novosađani su vodili tokom celog meča, a utakmicu definitivno prelomili krajem treće četvrtine.

Vojvodina je uspela da se odlepi već na startu, nakon sedam uzastopnih poena Marka Brankovića, što je bilo dovoljno za vođstvo od 13:4. Trener gostiju Ljuba Vidačić je reagovao tajm-autom što je urodilo plodom jer su se „golubovi“ raspucali i napravili seriju od 8:0, što je u finišu prve deonice uspeo da anulira Krsto Bjelica. U nastavku gostima je dobro funkcionisao „pik end rol“, ali kada su crveno-beli za to uspeli da nađu rešenje ponovo su se nakon dve trojke Janjića vratili na plus devet (34:25). Imala je Vojvodina nešto kasnije i deset poena viška, a na odmor se otišlo rezultatom 44:37.

U nastavku krenula je već prepoznatljiva „mašina“ Vojvodine koja melje sve pred sobom. Ponovo se raspucao Janjić, prednost Voše je iz minuta u minut rasla i u finišu treće deonice iznosila 18 poena (71:53). Pobednik je već tada odlučen i u poslednjoj četvrtini Novosađani su rutinski održavali veliku prednost, došavši do šeste pobede u KLS.

Vojvodina – Spartak 96:77 (23:19, 21:18, 28:19, 24:21)

NOVI SAD: Velika sala Spensa, gledalaca 500, sudije: Juras, Nikolić, Ninković.

VOJVODINA: Zarić 6, Stojanović 6 (5as), Berbakov 2, Janjić 23, Bjelica 15 (5as), Branković 22 (7sk), Prica 4, Kovačević 2, Čabrilo, Atanasov 10, Birovljev 6, Matović.

SPARTAK: Jovanović 12 (11sk), Hristov 14, S. Gazibegović, Nikolić 16 (4as), Pejić 9, Lučić 9, Kojović, V. Gazibegović 16, Kuriya, Barna 1.