KK Vojvodina mts pobedila je u gostima ekipu Zdravlja iz Leskovca 85:93, u utakmici 28. kola Košarkaške lige Srbije. Dva kola do kraja lige, Voša je na čelu tabele i juri ka tituli.

U ovom meču, odmah na početku, Vojvodina je pokazala zašto je favorit, te je prvih deset minuta završeno sa dvocifrenom razlikom. Ekipa Zdravlja se vratila u igru u narednoj četvrtini, da bi Voša nakon pauze dodala još poena i savladala protivnika.

Centar ekipe Zoran Nikolić ističe da je u pitanju važna pobeda.

Nije nikad lako igrati ovdje. Što se tiče same utakmice počeli smo jako dobro, imali smo sjajnu prvu četvtinu, druga je bila jako loša. Imali smo pad u igri, koji je rezultirao da oni smanje razliku na tri poena na poluvremenu. Posle smo se trgnuli, nakon pauze igrali bolje i zasluženo pobjedili, rekao je Nikolić.

Komentarišući tok meča, trener novosadskog tima Miloš Isakov Kovačević je istakao da je pobeda ostvarena odgovornim i dobrim startom.

Potom je usledio pad usled nedovoljno dobre defanzivne tranzicije gde je protivnik došao do daha i uhvatio ritam. Imali smo dobar protok lopte u napadu, 26 asistencija i 16 skokova više od rivala kojem čestitam na dobrom otporu, a mi se okrećemo poslednjoj domaćoj utakmici u KLS-u ove godine protiv Mladosti iz Zemuna u subotu od 16h, rekao je Isakov Kovačević.

Najefikasniji u timu Vojvodine bio je Tajrel Džonson sa 23 poena i osam skokova, na to je bek ekipe Uroš Banjac dodao još 19 poena, a dvocifreni su bili i Zoran Nikolić 11 i Petar Rakićević 10 poena.