Porazom od beogradskog FMP-a u revanš meču na domaćem terenu košarkaši Vojvodina mts završili su takmičenje u Superligi Srbije. Na kraju utakmice rezultat je glasio 65:93 u korist gostiju.

Revanš meč prvog kola sigurnije su otvorili Beograđani i već na kraju prve četvrtine uspeli su da povedu sa osam poena razlike, iskoristivši problem sa izgubljenim loptama koji je Vojvodina imala. Predvođeni Ašćerićem crveno-beli su uspeli da se vrate na zaostatak od minus četiri, da bi nakon toga usledila njegova povreda i izlazak sa terena. Na veliku pauzu FMP je otišao sa devet poena prednosti. Treću četvrtinu protivnici su odigrali nerešeno, dok je poslednjih deset minuta usledila izuzetno loša igra Vojvodine, dopustivši protivniku 26 poena, a ubacivši tek devet. Presudio je loš šut domaćih za tri poena – tek 3/23.

IMG_4025
IMG_4032
IMG_4030
IMG_4029
IMG_4028
IMG_4027

Kapiten Vojvodina mts Marko Ljubičić ističe da je ekipu koštao izuzetno naporan raspored koji crveno-beli imaju ove sezone.

Kada ste non-stop u ritmu utakmica sreda-subota, mislim da je pad forme očekivan. Nažalost, nama se to desilo u možda najvažnijem periodu u sezoni. Mi smo ove godine imali toliko iskušenja gde smo pokazali karakter, tako da ja i dalje ne sumnjam u našu ekipu i mislim da ćemo u četvrtak izaći na teren i dati sve od sebe, a ja se kapitenski nadam da ćemo da pobedimo i da ćemo da idemo u finale, zaključio je Ljubičić.

Trener Novosađana Miloš Isakov Kovačević čestitao je ekipi FMP-a na odlično odigranoj utakmici.

Vidi se da je FMP tim koji je odlično vođen, koji tačno zna šta želi i u odbrani i u napadu i koji slabosti protivnika izuzetno dobro kažnjava. Mi smo veoma ranjivi u ovom delu sezone i bez vremena da se to popravi. FMP je ozbiljan tim i puno sreće im želimo u nastavku takmičenja.

IMG_4034
IMG_4026
IMG_4033

Isakov Kovačević ističe da je za loš procenat šuta apsolutni krivac nedostatak treninga.

Klasičan pad forme na koji je ukazivano. Ukazivano je da ne može toliko dugo forma da traje. Prvi pik su bile kvalifikacije ABA 2 lige, drugi pik je bio Kup Radivoja Koraća. Mi smo mogli kroz trenažni proces i dva puta sedam i tri puta sedam dana treninga da podignemo momke za najvažnije utakmice, ali mi taj period nemamo i odatle ide loš procenat šuta i promašena slobodna bacanja. Ono što je najzanimljivije je da kako utakmica odmiče Vojvodina sve lošije izleda u trećoj i četvrtoj četvrtini. Imate školski primer kako izgleda nedostatak treniga. Mi treniramo, ali nemamo dovoljan broj pravih treninga kroz koje bismo mogli da podignemo naše trkačke sposobnosti i da pomognemo našim momcima da izgledaju bolje, zaključio je Isakov Kovačevič i dodao da će ekipa uprkos hendikepu na sledećoj utakmici dati maksimum.

Vojvodinu u četvrtak na Spensu čeka jako težak posao protiv Podgorice u revanš duelu polufinala ABA 2 lige, gde mora da nadoknadi -18 iz prvog meča u Crnoj Gori.