Vojvodina – Slodes 88:63 (19:9, 31:12, 21:28, 17:14)
VOJVODINA: Kočić 4, Beslać 16, Marić 4, Nedeljkov 4, Bjelica 5 (6as), Miro-
tić, Popović 16, Rakićević 5, Vučetić 16 (11sk), Nil 9, Zarić 6, Ljubičić 3 (6as).
SLODES: Jocić, Anđušić 13, Djorđević 3, Miljenović 18, S. Knežević, Vasić 8,
Radović 5, V. Knežević 4, Hukić 6 (10sk), Karadić 6.
U poslednjem meču 17. kola Košarkaške lige Srbije, Vojvodina je rutinski došla
do 11. trijumfa u domaćem takmičenju. Gosti iz Beograda nisu dorasli crveno – belima,
koji su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu, jer su na odmor otišli sa više
nego ubedljivih 50:21. Debi u dresu novosadskog tima solidnom igrom začinio je mladi
Nemanja Popović, koji se lepo uklopio i pokazao da pod oba obruča i te kako može biti
od koristi četi Miroslava Nikolića.
Gosti su postigli prve poene i ispostavilo se da je to bilo njihovo jedino vođstvo
na utakmici. Brzo su Novosađani stigli do dvocifrene prednosti, a u drugoj deonici poka-
zali “ ko je stariji”. Odličnom odbranom poptpuno su paralisali Slodes, a i u napadu, uz
dobar šut za tri poena, sve je teklo na crveno – belu vodenicu.
Zadovoljni ubedljivim vođstvom, naši momci su se opustili u nastavku i dozvolili go-
stima da za manje od četiri minuta treće četvrtine naprave seriju 13:2. No, posle tajm –
auta kojim je reagovao trener Vojvodine Nikolić, Novosađani su uhvatili ritam i bez pre-