Mega  – Vojvodina 87:60  (28:12, 29:8, 13:25, 17:15)

BEOGRAD: Hala „Mega Factory“, gledalaca 50. Sudije: Jevtović, Ninković, Ćalić.

MEGA MOCART: Paunović, Vujić 2, Ružencev 16, Rudan 5, Uskoković 10, Kočović 3, Kovačević 5, Cerovina 1 (5as), Grbović 8, Simanić 18 (12sk), Mušikić 10, Bogavac 8.

VOJVODINA: Kočić 3, Banjac 2, Beslać 16, Marić 4, Nedeljkov, Gaćeša 7, Bjelica, Mirotić, Popović 12 (7sk), Rakićević 12, Nil 4, Stanojević.

Sigurnom igrom, pre svega u prvih 20 minuta kada je pobednik praktično odlučen, Mega je povela sa 1:0 u polufinalu  plej – ofa košarkaške Superlige. Naši košarkaši su, stekao se utisak, odigrali najslabije poluvreme u sezoni, ali priliku da poprave utisak imaće već sutra, a utakmica na Spensu počinje u 19 časova.

Ponovo naš tim nije bio kompletan (povređeni su Vučetić i Zarić), i to je ostavilo traga. Posle uvodnog egala od 6:6, nastupile su muke za crveno – bele. Domaći bekovi (pre)lako su probijali prvi liniju naše odbrane i lako poentirali, ili ostavljali nekog od saigrača samog u povoljnoj poziciji za šut. Kasnije, kada su crveno – beli skupili reket ne dozvoljavajući lake poene i dominaciju u skoku Mege, distanca je ostajala nebranjena i to su domaći kažnjavali. Sa druge strane, u napadu Vojvodine uvukla se nesigurnost, promašili su mnogo otvorenih šuteva i izgubili dosta lopti i pobednik se znao već na odlasku na odmor.

U drugom delu, Vojvodina je zaigrala bolje, Mega očekivano spustila gas i crveno – beli su koliko – toliko ublažili poraz.