Mega – Vojvodina 77:66  (28:20, 13:13, 21:16, 15:17)

MEGA SOKERBET: Petrušev 20, Tepić 5, Kljajević, Momirov 8, Novak 3 (9as), Simonović 9 (8sk), Cerovina 11, Matković 4, Kazalon 3, Milosavljević 6, Simanić 8, Langović.

VOJVODINA: Nikolić, Beslać 8, Marić, Nedeljkov, Gaćeša 18 (8sk), Bjelica 3, Jovović, Savić 11 (6sk), Rakićević 12, Vujić 5, Zarić, Ljubičić 9.

Mega je povela sa 1:0 u seriji protiv Vojvodine nakon prvog meča plej – ofa, koji kao da je bio repriza ovogodišnjeg duela u kupu: Beograđani su krenuli silovito i u prvoj deonici stekli opipljivu prednost, dok su Novosađani kasnije uspostavili egal na parketu, ali bez snage da preokrenu rezultat. Generalno, crveno – beli su odigrali sasvim korektno u defanzivi, ali bez dovoljno koncentracije i preciznosti u napadu, što ih je odvelo u poraz.

Mega je povela 11:2, a na terenu je dominirao Filip Petrušev. Krilni centar Mege je ubacio 14 poena već u prvoj deonici, bez promašaja iz igre (6/6, dve trojke). U drugoj četvrtini Vojvodina se dugo mučila u napadu, stigla do poena tek nakon četiri minute, ali je dobrom odbranom zadržala šansu da se vrati u igru. Ipak, to se nije desilo, jer je Mega u drugom poluvremenu stigla do, ispostaviće se, nedostižnog vođstva i Vojvodina je samo uspela da ublaži poraz.

Druga utakmica serije igra se u subotu 29. maja od 12 časova u Novom Sadu.