U poslednjem meču 3. kola KLS Vojvodina je ubedljivo savladala Metalac 99:66. Zanimljivo i neizvesno bilo je samo u prvom delu igre, jer su već u nastavku novosadski crveno – beli dostigli ubedljivu prednost, koja je konstantno rasla i u dva navrata iznosila 30 poena.

U prvoj četvrtini viđena je izjednačena borba, uz blagu prednost Vojvodine. U drugoj su Novosađani imali 13 poena prednosti (37:24), ali su Valjevci uspeli da smanje prednost domaćih serijom od 6:0 i  na odmor se otišlo rezultatom 37:30.

U drugom delu – rapsodija Vojvodine. Za razliku od prvog dela, šut za tri poena se „otvorio“ domaćoj ekipi, odbrana Novosađana je dobro funkcionisala i razlika se iz minuta u minut uvećavala i bilo je jasno da je za goste ona nedostižna.

Vojvodina trenutno zauzima 1. mesto na tabeli KLS.

Rezultati 3. kola KLS: Vojvodina –Metalac 93:66, Dunav – OKK Beograd 93:98, Tamiš – Novi Pazar 79:73, Zlatibor – Mladost 96:92, Pirot – Dinamik 79:75, Kolubara – Sloboda 95:80, Radnički – Napredak 91:80, Sloga – Vršac 85:83.

1. Vojvodina       3      3    0    267:214           6
  2. Zlatibor          3      3    0    277:260           6
  3. Metalac          3      2    1    240:250           5
  4. Pirot              3      2    1    247:241            5
  5. Mladost          3      2    1    304:273           5
  6. Radnički         3     2     1    297:274           5
  7. Tamiš             3     2    1    240:234           5
  8. Kolubara         3     1   2     249:267           4