Vojvodina  – Pirot 86:64  (13:7, 23:16, 31:10, 19:31)

Brzo, raznovrsno, efikasno u napadu, pokretljivo i odgovorno u odbrani – to je sinoć (ponovo) bila Vojvodina, ovoga puta protiv gostiju iz Pirota, u prvom meču 19. kola Košarkaške lige Srbije. Novosađani su u usponu forme, sa lakoćom dobijaju mečeve protiv slabijih protivnika, a to su osetili i Piroćanci. Kao i nedavno u finalu Kupa KSS, izabranici Miroslava Nikolića rešili su meč već nakon treće četvrtine, pa su poslednju deonicu odigrali opušteno i sa podmlađenom petorkom.

Već od starta je bilo jasno da gosti ne mogu da pronađu rešenje za pokretljivu, kombinovanu odbranu Voše. No, tada domaći još nisu podesili nišanske sprave, te su Piroćanci hvatali priključak. Kako je vreme odmicalo, tako su domaći povećavali prednost i na veliki odmor otišli sa plus 13 (36:23).

I u drugom poluvremenu crveno – bela odbrana bila je neprobojni bedem za goste, ali po njihovu nesreću, Vojvodinu je krenuo šut. Iz dobre odbrane kretale su brze kontre, često otvoreni šutevi i Novosađani su nemilosrdno zatrpavali koš Piroćanaca, pogodivši na kraju 12 trojki iz 26 pokušaja. Pobednik se znao i ranije, ali na kraju treće deonice domaći su imali ogromnih 34 poena viška (67:33).

Crveno – belima je ostalo da odrade posao do kraja meča, a već u četvrtak na Spens dolaze Vrščani.