Izuzetnom energijom, psihološkom snagom i timskim duhom KK Vojvodina mts izborila je još jednu pobedu u ABA2 ligi protiv Kansai Heliosa rezultatom 83:89.

DSC_2186

Na početku utakmice nije sve išlo glatko, prvo poluvreme crveno-beli izgubili su rezultatom 46:32. Razlika u poenima nije ih uzdrmala, te su nakon pauze i povratka na teren oštro krenuli u nadoknadu zaostatka i do kraja utakmice izjednačili rezultatom 76:76. Istim tempom nastavili su i u produžetku i nakon pet minuta borbe izvojevali pobedu rezultatom 83:89.

Trener KK Vojvodina mts Miloš Isakov Kovačević istakao je da su njegovi prvotimci ekipa koja nikada ne odustaje.

DSC_2451

To jedinstvo koje imamo i ta međusobna podrška je nešto što nas izdiže i kada nam loše krene. I kada početni rezultat nije u našu korist mi nastavljamo da radimo i nastavljamo da igramo odbranu. Mislim da se retko koja ekipa vraća posle 15 poena razlike. Helios se povukao, dao nam je otvorene šuteve što mi nismo iskoristili i to ukazuje na pad forme uzrokovane velikim brojem utakmica na mali broj dana zbog čega je i ruka malo podešena ukrivo, objasnio je Isakov Kovačević i poručio da emocija i ljubav u takvim utakmicama donose pobedu.

On je zahvalio ekipi jer je bila karakterno jaka, a pobedu je posvetio fizioterapeutima prvotimaca.

Naredni meč u okviru ABA2 lige KK Vojvodina mts igra u nedelju, 19. novembra protiv ekipe Sutjeske u 12 časova.