Kakav spektakl su režirali crveno-beli pred prepunim Spensom!

Ubedljivom pobedom u revanš duelu sa Podgoricom košarkaši Vojvodina mts izborili su ulazak u finale ABA 2 lige. Pred Vošom je bio nimalo lak zadatak da nadoknadi 18 poena zaostatka iz prve utakmice, ali je protivnik na kraju deklasiran sa neverovatna 42 poena razlike. Nakon 40 minuta igre rezultat je glasio 97:55 (22:12, 20:15, 30:8, 25:20) u korist Novosađana!

normal_20240502172414_STJ05571

Zasijala je Vojvodina već u prvoj četvrtini. Fenomenalna odbrana, skokovi, odličan procenat šuta iz reketa i sa distance, sve je crveno-belima išlo od ruke. Ni najveći optimisti nisu mogli da pretpostave da će već nakon 13 minuta igre Voša voditi u zbirnom rezlutatu. Nizali su se koševi, na sveopšte oduševljenje prisutnih. Već na poluvremenu finale se činilo blizu, jer je semafor pokazivao rezultat 42:27. Presudna je bila treća četvrtina, kada su Novosađani ubacili 30 poena, dopustivši protivniku tek osam! Do kraja utakmice Podgorica se vratila u igru, ali bilo je moguće samo umanjiti ubedljivi poraz.

Kapiten Marko Ljubičić veruje da je na kraju presudila pihološka priprema, te da je kroz dobru odbranu došao i napad.

Pokazali smo da smo tim i da od nas svašta može da se očekuje. Mi smo ekipa koja veruje u sebe, verujemo sistemu, stručnom štabu, verujemo svima koji nas bodre i mislim da je to donelo rezultate ove godine. Sada smo u finalu i rasterećenje je mnogo veće nego što je bilo pred ovu takmicu. Zahvalio bih se novosadskoj publici što su došli i što su nas podržali, mislim da su stvarno bili šesti igrač i nadam se da će i za finale napuniti tribine i biti nam podrška, dodao je Ljubičić.

Trener Miloš Isakov Kovačević čestitao je svojim izabranicima na silovitom tempu od početka do kraja utakmice.

Čestitke mojim momcima na pobedi. Mi smo u najavi meča govorili da nam treba malo čudo. Svi smo svesni da je danas veliki četvrtak i to malo čudo se desilo. Imamo veliku zahvalnost Bogu na svemu ovome što se desilo i idemo dalje u finale na još dva meča, zaključio je Isakov Kovačević.

Podvig crveno-belih prepričavaće se još dugo. Publika je uživala u pravom prazniku košarke.