Košarkaši Niš Fer Pleja izgubili su i u susretu 21. kola drugoligaškog karavana. Devetnaesti poraz izabranicima Vladimira Đorđevića nanela je novosadska Vojvodina koje je u subotu slavila sa 80:73, po četvrtinama 11:13, 32:20, 22:18, 15:22. Nišlije su bolјe otvorile meč (6:2), ali su gostu ubrzo preokrenuli (9:11). Usledila je rezultatska klackalica koja je trajala do pre kraj druge četvrtine, kada su se Novosađani, poenima Dejana Janjića, odlepili na plus 10 (33:43). Domaći su se sredinom trećeg perioda, serijom 8:0, približili na samo dva poena zaostatka (43:45), ali su „lale“ ubrzo povratile dvocifrenu prednost (46:56), koju su uprkos pokušajima pulena Vladimira Đorđevića, sačuvale do samog kraja.
Vladimir Đorđević, Ništa novo u Nišu. Stalno se ponavlјaju jedno te iste stvari. Imamo energiju, imamo i neko znanje, ali… Odigrali smo zaista tvrdu, jaku utakmicu. Sudijski kriterijum je bio maksimalno korektan. Greške koje smo napravili na kraju dovele su do toga da opet izgubimo utakmicu. Čestitam ekipi Vojvodine na zasluženoj pobedi. Nama ostaje da do kraja prvenstva igramo jako sa ovoliko energije.
Marko Gaćinović, Izuzetno teška utakmica. Znali smo da će košarkaši Vojvdodine igrati presing po celom terenu. Mi nismo uspeli da ostvarimo ono što smo zamislili. Na kraju je presudila ta fizička sprema, kao i naši promašeni ziceri i slobodna bacanja u momentima kada se lomila utakmica. Čestitam ekipi Vojvodine na pobedi i fer i korektnoj borbi.
Filip Soček, Uspeli smo da čvrstom, agresivnom odbranom, koji ugramo cele sezone, napravimo prevagu i mudro i pametno, što je za ovu mladu ekipu pohvalno, zadržimo kontrolu nad utakmicom do samog kraja. Čestitam ekipi Niša na izuzetnoj borbenosti. Bez obzira što su već ispali iz lige, pokazali su kako se bori za dres kluba.
Dušan Prica, Veoma teška utakmica. Borili smo se od samog početka. Pokušali smo da nametnemo naš ritam… Čestitao bih protivniku na fer i korektnoj borbi, a mojim saigračima na pobedi.