Košarkaši Vojvodine su u derbiju 1. kola KLS savladali Slobodu 99:85. Novosađani su u svemu nadvisili talentovanu ekipu iz Užica i bili su u vođstvu tokom celog meča.

Sjajno su odigrali crveno – beli prvu četvrtinu koju su dobili 28:14. Međutim, Užičani su u drugoj deonici zaigrali snažan presing, pogodili nekoliko vrlo teških šuteva i uspeli da smanje zaostatak na svega tri poena. Ispostavilo se, međutim, da više od toga, kraj razigranih crveno – belih, nisu mogli. Na poluvremenu, Voša je ponovo imala dvocifrenu prednost (51:41).

Aleksa Nikolić je odlično odigrao treću deonicu, ubacio bitne trojke i Vojvodina je otišla na plus 20 (62:42). U defanztivi Vojvodina je igrala s mnogo energije, požrtvovano, dok je u napadu lopta brzo kružila i gosti nisu našli rešenje da zaustave izabranike Miroslava Nikolića. Kada je početkom poslednje četvrtine prednost domaćih iznosila 24 poena, pobednik je praktično bio odlučen.

Najefikasniji u redovima crveno – belih bio je Nikola Gaćeša sa 18 poena, poen manje imao je Dušan Beslać, 14 je postigao Aleksa Nikolić, dok je kapiten Krsto Bjelica uz 11 poena upisao 8 asistencija. U gostujućem timu po 15 poena postigli su Ilkić i Vojinović.