Vojvodina – Tamiš 90:93 (28:19, 17:20, 17:21, 16:18, 12:15)

NOVI SAD: mala sala Spensa, gledalaca: 100. Sudije: Jovčić, M. Juras, Petković.

VOJVODINA:Kočić 12, Banjac 3, Beslać, Marić, Nedeljkov 2, Gaćeša 21, Bjelica 5 (7as), Mirotić, Popović 20, Vučetić 6, Nil 19, Zarić 2.

Vidić, Solomun, Lugić, Hardi 18 (9as), Radović, Šinik 7, Todorović 28, Kovačević 2, Smiljanić 17, Ostojić, Terzić 4,Đorđević 17.

U 26. kolu Košarkaške lige Srbije, a četvrtom meču ove sezone koji je Vojvodinu odveo u produžetak, Novosađani su doživeli treći poraz. Imali sunaši momci i 16 poena viška u drugoj četvrtini, u poslednji minut četvrte deonice ušli sa plus šest, ali ni to nije bilo dovoljno za pobedu. Raspucani Pančevci, koji su pogodili 15 trojki, ovoga puta bili su koncentrisaniji, spretniji i srećniji.

Počelo je sjajnom rolom Popovića, koji je u prva četiri napada postigao 12 poena. No, već sredinom druge četvrtine proradila je spoljna linija Tamiša i serija 9:0, a trojke su sipali Smiljanić i Đorđević, te je Voša na poluvreme otišla sa svega plus šest (45:39).

Na krilima pomenutog dvojca, kome su se pridružili Hardi i Todorović, gosti su uveli meč u egal. Ipak, naš tim je imao sve u svojim rukama: 55 sekundi do kraja plus šest. No, Hardi je postigao trojku, Voša nije iskoristila napad, a sa klupe igračima je potom sugerisano da naprave faul, jer nisu bili u bonusu. Crveno – beli to nisu uradili i stigla je kazna u vidu nove trojke, ipsostavilo se, za produžetak. I pri kraju dodatnih pet minuta rezultat je bio nerešen, ali Todorović je uz faul poentirao tri sekunde pre poslednjeg zvuka sirene i Pančevci su odneli pobedu.