KK Vojvodina mts savladala je Borac iz Banja Luke u šestoj rundi ABA 2 lige u Širokom Brijegu, rezultatom 63:70.

Iako je u startu izgledalo kao da se bore da sustignu banjalučki Borac, košarkaši Vojvodine mts izjednačili su prvu četvrtinu, a već u drugoj poveli dvocifrenom razlikom. Do kraja utakmice bili su u prednosti, te upisali još jednu pobedu.

DSC_7985

Prema oceni trenera Vojvodine Miloša Isakova Kovačevića, utakmica je bila ratnička i obeležio ju je susret dve ekipe koje imaju najbolju odbranu u ABA 2 ligi.

Vredna pobeda za nas, i to 21. od početka sezone, uz tri poraza. U današnjem susretu smo gledali dve najbolje odbrane u ligi što se videlo i po rezultatu. Timska disciplina u defanzivi, posebno prilikom pick and roll igre protivnika bila je na visokom nivou. Kontrola skoka je takođe bila prisutna u većem delu meča, osim u poslednjih pet minuta, što je bio jedan od preduslova za pobedu. Druga četvrtina, gde smo primili samo devet poena bila je ta koja je odredila tok meča. Čestitke momcima i okrećemo se ekipi Podgorice, rekao je Isakov Kovačević.

Naredni izazov pred Novosađanima je u petak, 22. decembra, u 15 časova kada će snage odmeriti sa ekipom iz Podgorice. Prenos utakmice možete pratiti na Areni i RTV1.