U poslednjem meču pred odlazak na pauzu, košarkaši Plane poraženi su na svom terenu od Vojvodine rezultatom 84:98.
Novosađani su od samog starta nametnuli brz ritam, oštru igru, a sve pokušaje domaćeg sastava da drži rezultaski priključak razbijali su brzim polukontrama i efektnim pogađanjima sa distance.
Sredinom druge četvrtine Plana uspeva da priđe na četiri koša, ali tehnička klupi zbog prigovora otvara raspoloženim Vošinim šuterima novu seriju pogodaka. Uspevaju domaćini početkom trećeg nastavka da priđu na pet poena, izuzetnom igrom u odbrani pre svega, ovaj period igre i rezultatski se završava u njihovu korist, ali u poslednjem nastavku, sa tri nove trojke (od ukupno postignutih 16) Vojvodina sigurno završava meč u svoju korist.
Najefikasniji u timu Plane bili su Stevanović (19), Starinčević (18) i Bogdanović (16), kod Novosađana Bjelica (29), Zarić (20) i Branković (14).
Pobedom u Velikoj Plani, Vojvodina je zadržala vodeću poziciju na tabeli sa Zlatiborom, Plana će u nastavak sa  8. mesta.
Bojan Kusmuk, trener KK Plana: Vojvodina je zasluženo lider na tabeli. Gaji specifičan stil igre, napadi su vrlo kratki, fizički je vrlo pripremljena, nametnuli su kriterijum suđenja da ono što je na drugim utakmicama faul, ovde nije. S druge strane, mi smo nastupili bez najboljeg igrača, centra Arsića, momci su pokušavali da u takvoj situaciji odigraju što bolje, nije išlo, bilo je i dosta dekoncentracije. U ovakvoj vrsti igre, na velikom broju obrtaja, kad je ekipa stalno u “crvenom”, tri-četiri napada mogu da promene tok utakmice – tako se i desilo, najpre u samom početku kada je neozbiljnost pojedinih igrača dovela do primanja nekoliko trojki. Teška sezona za nas, imali smo nekoliko odlazaka, za nastavak moramo da dovedemo bar jednog igrača.
Stanko Ilić, KK Plana: Vojvodina je jako nezgodna ekipa koja igra jako dobro. Mi smo imali skraćeni roster, držali smo tempo određeno vreme. Mislim da je upravo rotacija bila od velikog značaja. Čestitam protivniku na pobedi, mojim saigračima na borbenosti i nadam se da ćemo nakon pauze biti u prilici da se borimo za bolje mesto na tabeli.
Filip Soček, trener KK Vojvodina: To je igra koja nas krasi tokom čitave polusezone, za drugačije ne znamo. Igramo na “sto poena”, to je neki naš ssistem koji daje rezultete. Čestitao bih mojim momcima na vrlo značajnoj pobedi, znali smo  da će nas čekati teška utakmica, naizvesna, i znali smo da je nećemo prelomiti ni u prvoj ni u drugoj četvrtini, nego da ćemo morati da se dobro oznojimo svih 40 minuta. Čestitam i ekipi Plane na prikazanoj utakmici i na borbenosti i želim im svaku sreću u nastavku prvenstva.
Krsto Bjelica, KK Vojvodina: Bili smo svesni važnosti ove utakmice i kvaliteta Plane. Dobro smo odigrali i drago mi je što smo ispoštovali sve što smo se dogovorili, izgarali smo na terenu i pobedili. Zadovoljni završavamo prvi deo sezone I spremamo se za nastavak.