U okviru 9. kola Juniorske lige Srbije ekipa KK Vojvodna mts savladala je Joker rezultatom 86:89 u Somboru.

Prvu polovinu utakmice crveno-beli završili su pozitivnim rezultatom, međutim Joker se jače vratio u utakmicu u trećoj četvrtini uzevši dvocifrenu razliku. Poslednjih deset minuta Vojvodina je preokrenula u svoju korist i na kraju upisala pozitivan rezultat.

Trener juniora Aleksandar Čolić ocenjuje da su Novosađani zabeležili važnu pobedu u Somboru.

Ostvarili smo još jednu važnu pobedu na gostovanju. Zadovoljan sam prvim poluvremenom, birali smo dobra rešenja u napadu i igrali odličnu odbranu. U drugom poluvremenu smo imali velikih defanzivnih problema, što se odrazilo i na nesigurnost u napadu. U neizvesnoj završnici smo bili srećniji tim, svakako ne bi bilo nezasluženo i da je ekipa Jokera pobedila, rekao je Čolić.

Sledeći izazov pred mladom ekipom Vojvodine mts je u narednoj godini, nakon praznika.