Vršac – Vojvodina 76:69 (18:25, 21:19, 24:14, 13:11)

Košarkaši Vojvodine poraženi su od Vršca u 27. kolu Košarkaške lige Srbije. Gosti su imali i dvocifrenu prednost krajem prvog poluvremena, ali u nastavku nisu bili na nivou, pa su doživeli i 11. neuspeh u domaćem šampionatu.

Novosađani su odlično otvorili prvu četvrtinu. Prvo je Beslać bio taj koji je pokrenuo Nikolićevu ekipu, da bi se nadovezali Gaćeša i Banjac, pa su crveno-beli stekli osam poena prednosti sredinom uvodne deonice. Vojvodina je došla do dvocifrenog vođstva posle poena Popovića, zatim i povela 34:20, da bi usledila serija domaćih od 13:0 koja je zakomplikovala susret.

Ubrzo je stigao odgovor. Novosađani su vezali deset poena, razlika je opet bila dvocifrena, ali se poistom scenariju Vršac vratio i na veliki odmor otišao sa prihvatljivih minus pet. To je dalo dodatno samopouzdanje domaćinu, koji je podigao nivo u defanzivi početkom drugog poluvremena, pa je Vojvodina prve poene postigla tek posle nešto manje od četiri minuta igre u tom periodu, što je Vršac iskoristio i preuzeo vođstvo. Usledila je rezultatska klackalica, timovi su se smenjivali u vođstvu, da bi domaći napravili neznatnu razliku pred kraj treće četvrtine i sa plus pet ušli u odlučujući deo igre.

Ispostavilo se da crveno-beli do kraja nisu imali snage za preokret, pa je Vršac ostvario 14. Pobedu u Košarkaškoj ligi Srbije.