Dominantna tokom meča Vojvodina mts pobedila je Slobodu iz Užica rezultatom 86:71 i popela se na sam vrh tabele AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Iako je prva četvrtina rezultatski bila jednaka, već u drugoj četvrtini crveno-beli pokazali su svoje najbolje izdanje i utakmicu okrenuli u svoju korist.

Plej ekipe Luka Nedeljkov ističe da su u drugom poluvremenu pokazali dobru odbranu i da je ova utakmica samo jedna u nizu, jer crveno-beli nastavljaju dalje.

Prvo poluvreme smo se mučili defanzivno, međutim u drugom poluvremenu kad smo malo stegli odbranu to je sve izgledalo mnogo bolje, rekao je Nedeljkov.

20231129164131_FPHO5991

Trener Miloš Isakov Kovačević ističe da je Vojvodina još jednom pokazala timski duh.

Sa ovom pobedom popeli smo se na sam vrh tabele. Mojim momcima moram da odam priznanje, jer imali smo veliki broj rovitih igrača, situacija se čak promenila preko noći, tri četiri igrača su se požalila na zdravstvene probleme, ali neki su stisnuli zube i došli, što pokazuje taj timski duh i da zajedno možemo i kroz teške periode, kaže Isakov Kovačević.

Opisujući utakmicu navodi i da je drugo poluvreme bilo baš po njegovom ukusu.

28 primljenih poena, 23 asistencije ukupno, i više skokova od protivnika. Moramo da budemo zadovoljni i da idemo dalje, u nedelju nam dolazi ekipa Čačka i pokušaćemo da nastavimo naš pobednički niz, poručuje Isakov Kovačević.

Trener crveno-belih zahvalio je publici na podršci sa tribina i pozvao ih i na sledeću utakmicu u
nedelju, 3. decembra na Spensu, kada Vojvodina mts dočekuje ekipu Čačka 94 Quantox.