U derbiju 13. kola Košarkaške lige Srbije, Sloboda je u Užicu nakon produžetka pobedila Vojvodinu 90:88. Nakon 40 minuta rezultat je bio 81:81.

Domaći su bolje počeli, brzim prodorima često probijali odbranu crveno – belih, ali je potom Vojvodina ekspresno odgovorila i za dva i po minuta napravila seriju 8:0. Novosađani su održavali vođstvo i u drugoj četvrtini, odlično šutirali, te na poluvremenu imali devet poena viška.

U trećoj deonici Vojvodina je ostala bez kapitena Bjelice. Njemu je prvo svirana namerna lična greška, a posle par minuta, nakon protesta zbog nedosuđenog faula, isključen je do kraja meča. Kasnije, i trener Voše Miroslav Nikolić je dobio tehničku zbog prigovora na jednu od diskutabilnih sudijskih odluka. Domaći su u međuvremenu topili zaostatak i ušlo se u neizvesnu završnicu. Vojvodina je imala  napad za pobedu, ali je Beslaću ispala lopta i meč je otišao u produžetak. I u njemu crveno – beli su probali šutem za tri poena  par sekundi pre kraja da dođu do bodova, ali Nil iz teške pozicije nije bio precizan.