Košarkaši Vojvodine mts izgubili su utakmicu od Metalca u Valjevu rezultatom 94:88.

Slabiji start pokušali su da nadoknade već u drugoj četvrtini, da bi treću dobili. Poslednjih deset minuta igre domaćin je pokazao bolju igru i odneo pobedu.

Rezultat utakmice krilni igrač Stefan Savić ocenio je kao veoma težak poraz za Novosađane.

Čestitam ekipi Metalca na zasluženoj pobedi, veoma težak poraz za nas, dovodi nas u tešku situaciju u daljem nastavku prvenstva. Suvišno je govoriti o tome kako smo odigrali ovu utakmicu, ali sad nema nazad, moramo da se pogledamo u oči i da rešimo probleme koji su očigledni, pogotovo kada igramo sa strane gde imamo problema tokom cele godine i ne možemo utakmicu da privedemo kraju na vreme, mučimo se. Moramo to da popravimo da bismo se nadali nekom uspehu na kraju sezone i da bi ostvarili ciljeve koje smo zacrtali, rekao je Savić.

Trener Vojvodine Miloš Isakov Kovačević je istakao da je loša igra na startu povukla utakmicu u neželjenom pravcu.

Igrali smo utakmicu u kojoj smo prvu četvrtinu loše otvorili i loše smo izgledali prvih 15 minuta meča. Izgubljene lopte na startu meča su bile veliki problem što je uticalo na samopouzdanje. Sredinom treće četvrtine smo imali nalet, vratili se u meč, izjednačili rezultat, ali nažalost 39 izvedenih slobodnih bacanja protivnika, naspram naših 13 su jednostavno nešto što je za analizu, a suštinski nema veze sa bilo čim…teško je u takvim uslovima uopšte i igrati, a kamoli ostvariti pobedu. Mi svakako nastavljamo dalje, okrećemo se narednim izazovima i nastavku sezone, rekao je Isakov Kovačević.

Meč je odigran u okviru 18. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Naredni Vošin protivnik je Dinamik, a utakmica je zakazana za četvrtak, 25. januar, na Spensu.