Radnički – Vojvodina 77:91 (23:22, 20:20, 19:21, 15:28)

KRAGUJEVAC: Hala “Jezero”, gledalaca: 550.

RADNIČKI: Ilić 5, Nedeljković 14, Tomašević 3, Katić 21, Raičević 11, Dumić 11 (8as), Đerasimović, Veljović 3, Mitrović 7, Dautović, Stanković, Stanojević 2.

VOJVODINA: Banjac 3, Beslać 9 (7sk), Nedeljkov, Gaćeša 11, Bjelica 4, Kočić 6, Marić, Popović 12, Rakićević 9 (9as), Vučetić 5, Nil 20 (12as), Zarić 12.

Nakon izjednačene utakmice u prvih pola sata, Vojvodina je u meču 22. kola Košarkaške lige Srbije izvojevala važnu pobedu u srcu Šumadije. Ovim trijumfom crveno – beli ostali su u vrhu tabele i u borbi za prva tri mesta koja vode u Superligu, te su se s kamatom revanširali Radničkom za poraz iz prvog dela prvenstva.

Prvo poluvreme prošlo je u egalu. Radnički je maksimalno imao pet poena prednosti, a Vojvodina tri. U nekoliko navrata, posle trojke jednog tima, odmah u sledećem napadu usledila bi repriza na drugoj strani.

Vojvodina je, činilo se, početkom treće deonice propustila da stekne značajniju prednost, te se meč vrlo brzo vratio u egal i rezultatsku klackalicu. Tek, minimalna prednost pred poslednjih 10 minuta bila je na strani naše ekipe.

Imali su Kragujevčani vo|stvo (67:63) početkom četvrte četvrtine, ali onda je usledila raspodija Vojvodine, koja je sjajnom serijom od 20:4 prelomila meč u svoju korist. Odlično je prodorima Nikolas Nil razbijao odbranu domaćih, a maestralan je bio Aleksa Zarić. Kada se utakmica odlučivala, naš bek je bio  “iks – faktor”, vezao je nekoliko poena iz teških pozicija, a onda i trojkomza plus 12 zapečatio sudbinu Šumadonava.

Izvor fotografije: KK SPD Radnički #KLSRB