Kolubara-Vojvodina 82:87
Košarkaši Vojvodine zabeležili su sedmi trijumf u sezoni i tako ostali neporaženi u dosadašnjem delu takmičenja. Novosađani su nakon egala u prvom poluvremenu preuzeli inicijativu na početku drugog i tako napravili veću razliku. Iako su domaćini u poslednjoj deonici ozbiljno pretili da je ugroze, Vojvodina to nije dopustila i tako zabeležila pobedu nad Kolubarom u sedmom kolu Košarkaške lige Srbije.

Domaći igrači su bolje otvorili susret i veoma brzo su došli do prednosti od sedam poena. Novosađani su bili šuterski raspoloženi i nije im dugo trebalo da dođu do izjednačenja, a onda i do preokreta (10:13). U drugoj četvrtini viđena je egal igra. Kolubara je pružila dobru partiju, napravila seriju od devet poena i tako vratila vođstvo (31:28). To, međutim, nije dugo trajalo. Gosti su trojkom Alekse Nikolića ponovo bili u prednosti i na pauzu otišli sa jednim poenom razlike u njihovu korist (34:35).

Voša je dodala gas u drugom poluvremenu i brzo se „odlepila“ na plus sedam poena prednosti. Dok je goste išao šut, domaćini su sa druge strane promašivali, što je Novosađanima omogućilo da dođu do prve dvocifrene prednosti na utakmici (45:55). Kolubara je uzvratila u poslednjoj četvrtini. Lazarevčani su se borili i uspeli da dođu do minus četiri. Borbenosti, međutim, nije manjkalo ni kod gostiju, koji su tako uspevali da sačuvaju prednost. U finišu je dosta koševa postignuto sa linije za slobodna bacanja, sa obzirom na to da je igra bila veoma tvrda sa dosta faulova. Vojvodina je bolje odigrala samu završnicu, nije dozvolila preokret i tako zabeležila trijumf na teškom gostovanju u Lazarevcu.