U 29. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Vojvodina mts pobedila je Mladost Maxbet iz Zemuna rezultatom 97:57.

Iako je prvi kvartal meča pripao protivničkoj ekipi, Voša je u drugih deset minuta preuzela kontrolu nad utakmicom i ubedljivo savladala Mladost.

Komentarišući tok meča, prvotimac Luka Savanović je istakao da je u pitanju fizički zahtevan susret.

Jedna fizički zahtevna utakmica protiv dobre ekipe iz Zemuna, što su oni i pokazali u prvoj četvrtini. Nakon toga smo se mi podigli, odigrali dobro odbranu i zahvaljujem se publici koja nas je podržala i pomogla nam da ostvarimo pobedu, rekao je Savanović.

IMG_3579
IMG_3577
IMG_3578
IMG_3566
IMG_3576
IMG_3575

Trener Vojvodine Miloš Isakov Kovačević zahvalio je publici na podršci i čestitao svojim izabranicima na važnoj pobedi.

Poslednja utakmica na domaćem terenu i važna pobeda protiv odlične ekipe Mladosti iz Zemuna. Mi smo sa velikim poštovanjem prema protivniku ušli u ovu utakmicu, jer je u pitanju odličan trener i veoma zanimljiv roster koji je pokazao da u toku prve četvrtine igra jednu fizički moćnu i modernu košarku, gde smo mi imali ozbiljnih problema u defanzivnom tranzitu, da zaustavimo pre svega Gašića koji je nakon dobrih defanzivnih skokova otvarao teren driblingom i napadao nas konstantno odakle su se otvorili neki šutevi određenim igračima. Mislim da je razlika prevelika, nama su ušli neki šutevi na kraju u četvrtoj četvrtini spolja sa pozicije pet. Razlika je definitivno prevelika, ali ono što raduje je defanzivni pristup i ja bih čestitao svojim igračima što su, bez obzira na gust raspored, uspeli da svedu jednu ekipu Zemuna na 57 poena. Zahvalio bih se publici koja je danas došla. Mi na tribinama vidimo jedne te iste ljude koji su konstantno uz nas, bez obzira gde se igra i ja im se zaista ovom prilikom iz srca zahvaljujem i nadam se da ćemo uspeti da ih dodatno obradujemo i da donesemo bar jedan trofej u vitrine našeg kluba, rekao je Isakov Kovačević.

IMG_3565
IMG_3568
IMG_3573
IMG_3574
IMG_3572
IMG_3569

Isakov Kovačević kaže da je ovog puta minutaža igračima dobro raspoređena kako bi se sačuvala ekipa za meč koji ih očekuje. A Vojvodini predstoji susret sa ekipom Sutjeska Elektroprivreda u Nikšiću, u okviru prve utakmice četvrtfinala ABA 2 lige.

Po minutima niko nije igrao više od 21.43 minuta, a to je Tajrel Džonson i mislim da je to izuzetno važno i ne samo što je broj minuta takav nego i što je intenzitet meča bio pravi. Uradili smo nešto što je najbolje za dizanje forme, a to je kratko, jako, tačno, brzo i trebalo bi da smo danas uspeli donekle to da iskontrolišemo. Nas čeka put u Nikšić, posle toga put u Kraljevo. Izuzetno važne utakmice, idemo jednu po jednu i nadamo se da ćemo svi i dalje biti zdravi uz iščekivanje da se Luka Ašćerić vrati što je moguće pre, rekao je Isakov Kovačević.

Kovačević ističe da će odbrana, koja je obeležje ekipe crveno-belih, biti najvažnija i da je ona ta koja donosi prvo mesto.

Mi verujemo u odbranu, mi verujemo u ono što treniramo, najveću pažnju posvećujemo odbrani i verujemo da odbrana donosi prvo mesto. Što se tiče očekivanja za predstojeći meč čujem da se u Nikšiću priprema jedna baš lepa atmosfera, da će da bude prava prvenstvena utakmica, da imamo to neko poštovanje od strane ljudi iz Sutjeske iz Nikšića koji sa velikim nestrpljenjem očekuju taj meč. Mi ćemo da odemo tamo na vreme, da se pripremimo za utakmicu kao i za svaku drugu, da uradimo tamo to prvo poluvreme od dva meča i da pokažemo da zaista ljudi koji dođu tamo i bodre svoj klub imaju šta da vide i kada smo mi u pitanju. Dobar defanzivni pristup, odlična tranzicija i neka maksimalna koncentracija u najvećem delu protiv ekipe iz Nikšića će biti prioritet, jer je to jedan odličan tim koji ima izuzetan individualni potencijal i koji je napadački potentan. Probaćemo još jednom da obradujemo naše navijače jer mislim da to zaslužuju, poručio je Isakov Kovačević.