Novi Pazar – Vojvodina 68:85  (14:22, 24:25, 10:24, 20:14)

NOVI PAZAR: „Doguš sportska akademija“, gledalaca: 300. Sudije: Ninković, Milojević, Dašić.

NOVI PAZAR: Paltaci, Nikolić 10 (8as), Novković 6, Milić, Numanović 10, Kulundžić, Mikavica 11, Manjgafić 13, Muratović, Radomirović 16 (8sk), Đulović 2, Bukumirović.

VOJVODINA: Kočić 11 (8sk), Banjac, Beslać 16 (9sk), Marić, Nedeljkov, Bjelica 11, Popović 16, Rakićević 14, Vučetić 6, Nil 3 (6as), Zarić 4, Ljubičić 4 (5as).

Prilično lako i obedljivo Vojvodina je pazarila 12. prvenstvenu pobedu i ostala na čelu tabele. U utakmici 18. kola Košarkaške lige Srbije, najjače opružje izabranika Miroslava Nikolića – odbrana, vrlo dobro je funkcionisala na uvek vrućem parketu u Novom Pazaru. Sa druge strane, i ofanzivno je Vojvodina odigrala na visokom nivou i domaći nisu imali šanse. Činjenice su neumoljive: Vojvodina je tokom celog meča bila u vođstvu, a ono je iznosilo i 27 poena. U gotovo svim elementima igre, crveno – beli su bili bolji.

Odlično su počeli naši momci serijom 13:0. Uhvatili su domaći priključak, ali u drugoj deonici ponovo su se crveno –  beli značajno odlepili, stigavši do plus 16 (26:42). No, onda su domaći zaigrali zonsku odbranu na koju Vojvodina nije pronalazila rešenja. Sa druge strane Novi Pazar je vezao četiri uspešna napada sa dve trojke i za tili čas napravio 10:0. Ipak, Novosađani su na poluvremenu imali solidnih devet poena viška (38:47).

Utakmicu je Voša prelomila u trećoj četvrtini. Defanziva crveno – belih je bila sjajna, te je ona najzaslužnija za maksimalnih plus 27 (44:71). Već tada je bilo jasno da treba da se dogodi čudo pa da bodovi ne stignu u Novi Sad. Do toga nije došlo i naša ekipa je rutinski odigrala do poslednjeg zvuka sirene.

Već u sredu, Vojvodina dočekuje Zdravlje iz Leskovca.