U do sada najvažnijoj utakmici u prvenstvu, košarkaši Vojvodine su bili sjajni, savladali su daleko stariju i iskusniju ekipu Zlatibora iz Čajetine, te su sada usamljeni na prvom mestu druge muške lige Srbije. Ovo je bio velik korakr za Vojvodinu, koja je nakon ovog trijumfa na dobrom putu da ostvari veliku ambiciju i plasira se u Košarkašku ligu Srbije.

Derbi 15. kola opravdao je očekivanja, ambijent na momente i uzavreo, što je odavno zaboravljena slika u novosadskoj košarci. Bolje su počeli gosti, koji su u prvoj četvrtini šutirali nestvarnih šest od osam za tri poena ( Milan Vulić četiri od četiri). Bilo je jasno da kvalitetni Čajetinci ne mogu da održe takav procenat šuta, ali malo ko je očekivao da će do kraja meča pogoditi samo dva šuta izvan linije 6,75. Ipak, početkom druge deonice poveli su sa 40:30, ali su već polovinom tog perioda crveno – beli preokrenuli na 44:42. Na poluvremenu Vojvodina je imala koš prednosti (51:49).

U trećoj četvrini imali su Novosađani  do tada maksimalnih 9 poena viška, ali su gosti održavali priključak. A onda, u poslednjoj deonici, ni kvalitetna i iskusna ekipa Zlatibora nije mogla da izbegne Vošinu “mašinu za mlavenje”: ogromna energija, presing i trčanje kao na početku utakmice. Zlatibor je četvrtu četvrtinu igrao sa šest, Vojvodina sa 10 igrača. Na zadovoljstvo domaćih navijača, trojke su pogađali Berbakov, Milaković, Branković i 2,16 minuta do kraja sve je bilo jasno, jer na semaforu je stajalo 89:77.

– Presrećni smo zbog ove pobede, zaslužili smo je. Mnogo smo radili na treninzima, pripremali se, analizirali protivnika i na kraju nam se to na najlepši način vratilo. Slomili smo ih u poslednjoj četvrtini, to već postaje naš zaštitni znak, a dobri smo bili i u pozicionoj odbrani. Odlični su bili i naši mladi igrači, koji lepo sazrevaju i izrastaju u dobre košarkaše – rekao je kapiten Krsto Bjelica.

Sledeću utakmicu košarkaši Vojvodine, novi lideri Druge lige, igraju protiv ekipe Rtnja iz Boljevca narednog vikenda.

D. Knežić

Vojvodina–Zlatibor 91:81 (28:34, 23:15, 18:16, 22:16)

NOVI SAD: velika sala Spensa, gledalaca: 350, sudije: Pavlica (Beograd), Savić (Kovin), Grujić (Smederevo).

VOJVODINA: Zarić 15, Bjelica 18, Berbakov 8 (8 as), Krtinić 3, Jović, Branković 13, Stojačić 12 (9 sk), Stojanović 2, Orlić, Milaković 13, Grubor, Atanasov 7 (8 sk).

ZLATIBOR: Tmušić, Mukanović, Brašanac, Stanisavljević 11, Jevđić 4, Kojić 3, Vulić 19 (6 sk), Smolović 3, Marić 18 (4 as), Radić 11, Čorbić, Mandić 12.

Bravo, Piroćanci

Nakon nagrade u vidu dva boda osvojena protiv odličnog Zlatibora, košarkašima Vojvodine stigao je i poklon iz Pirota. Naime, Piroćanci su savladali drugog Vošinog konkuranta za ulazak u KLS, Radnički iz Kragujevca, posle produžetka (94:93). Inače, Pirot je u prvom delu sezona dobio Kragujevčane u gostima, opet sa pola koša razlike.