Vojvodina – Sloga 83:87  (20:25, 16:23, 22:16, 25:23)

U derbiju 21. kola Košarkaške lige Srbije, Kraljevčani su zasluženo iz Spensa otišli kući pevajući. Kada se rezultat lomio, iskoristili su greške Vojvodine, bili su srećniji i spretniji, te iskoristili loše šutersko veče Novosađana.

Vojvodini u poslednje vreme kao da treba celo poluvreme da bi dostigli radnu temperaturu. Posle solidnog početka domaćih, Sloga je serijom 10:0 prešla u vođstvo i održavala ga do kraja poluvremena. Napad gostiju se zasnivao na igri na niskom postu, mahom preko Baraća, ili preciznim šutevima sa distance. Pogađali su i u poslednjim sekundama napada, te na poluvremenu imali velikih plus 12. U drugom delu Voša je zaigrala bolje, polako topila zaostatak, ali malo je bilo šuterskih raspoloženih igrača u crveno – belom, sem sjajnog Beslaća (42 poena, indeks 49) i Vučetića. Dovoljno govori podatak da su trojica igrača spoljne linije šutirali za tri poena 0/14!

Meč je prelomljen kada je Barać, u momentu kada je Slogi ostalo samo dve sekunde za napad, pogodio trojku za plus četiri u samom finišu meča. Posle toga, Vojvodini je ostalo premalo vremena za preokret.