МЕГА СОКЕРБЕТ – ВОЈВОДИНА 82:75 (25:11, 25:22, 11:20, 21:22)

У првој полуфиналној утакмици Триглав осигурање Купа Радивој Кораћ, кошаркаши Мега Сокербета су били бољи од Војводине и тако постали први финалиста.

Сам почетак меча је обележила прилично изједначена игра, да би Мега врло брзо преузела иницијативу и захваљујући сјајном центарском тандему Петрушев-Симоновић у 4. минуту повела 9:4, а онда и двоцифрено – 18:7 у 7. минуту. Није Војводина имала снаге и квалитета да парира Београђанима, који су на први одмор отишли са „плус 14“ (25:11).

Друга деоница није донела никакве промене, а Мега је после пет минута имала 38:21. Предност је константно расла (45:27, 17. минут), а екипа тренера Владе Јовановића је на полувремену имала 17 поена вишка – 50:33.

Војводина је отворила трећу четвртину са пет везаних поена Гаћеше (38:50), Успевали су Новосађани да држе какав-такав прикључак током овог дела игре, а после тројке Ракићевића у 27. минуту смањили су на 43:53. Борили су се играчи Војводине, Мега је стала у нападу, па је на крају треће деонице било 61:53 за Београђане.

Кренула је екипа стратега Мирослава Николића у последњој деоници на све или ништа, смањила минус на седам поена после „2+1“ Савића (56:63), али је Мега тај напад одбила, да би иста разлика била 5:40 пре краја – 68:61. Ипак, одбио је Тепић напад Војводине, али су наду КЛС лигашу вратили Савић и Ракићевић (67:73, 38. минут). Погрешили су Београђани, али и     Љубичић, да би Момиров тројком наговестио коначан исход (76:67, 2:10 пре краја). Нису Новосађани одустајали ни у финишу, погодио је Гаћеша за 73:78 на 1:15 пре краја, Петрушев је погодио два пенала, узвратио опет Гаћеша, а онда је фаулиран Смит који је два пута био прецизан и практично је ставио тачку на пласман Меге у финале 38 секунди пре краја – 82:75.