Vojvodina je nakon više od dve decenije podelila megdan sa Partizanom, odigrala hrabro, ali je poraza protiv velikog favorita koštala inferioranost na centarskim pozicijama, te promašaju u drugom delu meča.
dejan janjic

No, ovaj meč, pogotovo druga četvrtina koju je Voša odigrala sjajno, stigli su kao kruna velikog rada stručnog štaba i mladih Novosađana, pokazavši da se košarka polako ali sigurno vraća na sportsku mapu vojvođanske prestonice.

Utakmicu je trojkom otvorio Matović, a prvi minutu bili su izjednačeni. Ipak, “parni valjak” je upalio motore i napravio seriju od 14:0, za vođstvo od 20:6. Uočljiva je bila velika prednost pod obručima domaćih, Vojvodina nije mogla da zaustavi Gagića i Brajmu. Imali su crno – beli u prvoj deonici i 20 poena prednosti, ali novosadska mlađarija nije ni pomišljala da bude “topovsko meso” bivšem evrpskom prvaku. Hrabro, nakon što je prošla početna trema, dečaci i momci u crveno – belim dresovima zaigrali su presing, pritiskali rivala, a u napadu, nošeni Aleksom Birovljevim, a potom Dejanom Janjićem, zatrpavali koš Partizana. Brzo se spustila Voša na jednoceifren zaostatak, a sjajnu drugu četvrtinu začinio je u plslednjoj sekundi prvog dela Nikoila Silađi trojkom sa više od 10 metara za 49:41.

Na početku drugog poluvremena pogodio je Berbakov za minus šest Voše (49:43). Ipak, u nastavku je Partizan kontrolisao meč, a crveno – beli nisu uspeli da materijalizuju mnoštvo dobrih akcija. Nije služio šut igrače Vojvodine kao u drugoj četvrtini, u nekoliko navrata lopta je naprosto ispadala iz koša, nisu ubačeni ni neki “ziceri”. Iako nisu blistali, Beograđani su uspeli da kazne promašaje crveno – belih, steknu nedostižnu prednost i bez problema privedu utakmiucu kraju.

D. Knežić
Partizan – Vojvodina 90:67 (28:10, 21:31, 18:13, 23:13)

BEOGRAD: hala “Aleksandar Nikolić”, gledalaca: 2.000. Sudije: Maričić, Stefanović, Strika.

PARTIZAN NIS: Vilijams – Gos 16 (9 as), Si 6, Aranitović 6, Jovanović 11, Marinković 6, Pecarski 11 (12 sk), Gavrilović 3, Andrić 9, Brajma 12 (9 sk), Gagić 8, Šalić 2.

VOJVODINA: Zarić, Stojanović 2 (6 as), Berbakov 9, Janjić 20, Bjelica 3, Virijević, Prica, Silađi 13 (9 sk), Čabrilo 7, Atanasov, Birovljev 7, Matović 6.