Tamiš – Vojvodina 75:77    (17:26, 15:16, 18:21, 25:14)

PANČEVO: Hala sportova „Sterelište“. Gledalaca: 100. Sudije: Jovičić, Prpa, Petković.

TAMIŠ: Vidić, Solomun, Lugić, Bakradze 20 (8sk), Sanadze 9, Radović 2, Šinik 20 (4as), Pavićević , Kovačević 9, Smiljanić 5, Terzić, Đorđević 10.

VOJVODINA: Kočić 4 (7sk), Banjac 14, Marić 2, Nedeljkov, Gaćeša 14, Bjalica 9 (5as), Mirotić, Rakićević 8, Vučetić 2, Nil 19, Zarić 2, Ljubičić 3.

Posle mnogo muka i neizvesnosti, i pored ubedljive prednosti posle pola sata igre, Vojvodina je u 11. kolu Košarkaške lige Srbije uspela da prepliva Tamiš i mnogo mirnije, uz skor 7-4, dočeka nastavak prvenstva.

Nakon uvodnih minuta u egalu, ulaskom Gaćeše Vojvodina je zaigrala bolje, uz vrlo dobru rolu Uroša Banjca, te je stekla 10 poena viška. U drugoj deonici Tamiš je promašivao otvorene šuteve sa distance, ali crveno – beli to nisu iskoristili  već su serijom grešaka dozvolili domaćinu da se vrati u igru. Ipak, Novosađani su na poluvremenu imali 10 poena vička (32:42).

Do finiša treće četvrtine bila je to ona prepoznatljiva Vojvodina: čvrsta u odbrani, maštovita i precizna u napadu, te su gosti stigli i do velikih plus 16. Trojkama su domaći uspeli da u poslednju deonicu uđu sa kakvom  – takvom nadom da mogu do preokreta. Rezultat pred poslednjih 10 minuta je bio 50:63.

A u poslednjoj četvrtini Vojvodina se dobrano poigravala sa nervima svojih pristalica. Tamiš je iz minuta u minut topio prednost crveno – belih i ušao u neizvesnu završnicu. Uz dozu sreće, Vojvodina je ipak uspela da sačuva pobedu.