Na gostujućem terenu u Užicu prvotimci Vojvodina mts pobedili su ekipu Slobode rezultatom 74:81.

Vojvodina je od prve četvrtine nametnula svoj ritam, što je u prvih 10 minuta rezultatski izgledalo 17:19. U sledećih 10 minuta oba tima su krenula žeštoko, ali Voša nije odstupala pa je rezultat nakon prve polovine bio 41:47. Poen po poen jurili su se do kraja meča, a iako je u poslednjem kvartalu Sloboda pokušala da nadoknadi propuštene prilike i meč okrene u svoju korist, Voša je ipak upisala još jednu pobedu.

Statistika nakon meča pokazala je da je Voša ovog puta imala dobru timsku igru sa zabeleženih 17 asistencija, 15 ofanzivnih i 31 defanzivni skok.

Najviše poena u koš Slobode ubacili su Jared Cunningham 15 i Petar Rakićević, 14.

Utakmicu sa Slobodom u Velikom parku u Užicu Rakićević je ocenio kao tešku, jer je u pitanju gostujući teren sa mnogobrojnom publikom.

Uvek je teško igrati u ovoj hali pred ovolikom publikom, tako da smo i ovog puta imali tešku utakmicu. Uprkos svemu, uspeli smo da kontrolišemo ritam meča, imali smo u nekim trenucima uspone i padove, ali to nam nije poremetilo tempo igre. Nadskakali smo ih u oba pravca, imali smo mnogo poena iz kontranapada, malo smo ih usporili i mislim da smo zasluženo pobedili, rekao je Rakićević.

IMG_2762
IMG_2761
IMG_2760

Trener crveno-belih Miloš Isakov Kovačević zahvalio je publici na aplauzu nakon utakmice i istakao da su obe ekipe borbom na terenu zaslužile da ih publika pozdravi na taj način.

Važna pobeda protiv veoma dobrog protivnika. Zaustavili smo njihovu tranziciju, i uspostavili rano kontrolu skoka što je bilo veoma važno za tok meča i kontrolu ritma. Čestitke igračima i hvala našim navijačima za podršku. U četvrtak igramo protiv Radničkog kod kuće, bilo bi lepo da podrška ponovo bude tu i da napravimo još jedan korak svi zajedno ka tituli u KLS-u, poručio je Isakov Kovačević.

U narednom kolu AdmiralBet KLS Vojvodina mts dočekaće ekipu SPD Radnički u maloj sali Spensa. Utakmica je zakazana za četvrtak, 14. mart u 16 časova.

KK Vojvodina mts poziva publiku da dođe na tribine i još jednom podrži ekipu u novoj pobedi.