Vojvodina – Sloga 99:73 (22:15, 21:14, 23:31, 33:13)

Posmatrajući krajnji rezultat, reklo bi se da je Vojvodina lako, rutinski došla do 22. prvenstvenog trijumfa… Međutim, sve je bilo samo ne lako za crveno – bele na meču 26. kola Košarkaške lige Srbije, protiv sasvim solidnih Kraljevčana. Nakon fenomenalne treće četvrtine u kojoj su ubacili sedam trojki, gosti su skoro istopili plus 14 Vojvodine iz prvog dela, te se u četvrtoj četvrtni baš „zakuvalo“. Ipak, Novosađani su u poslednjih pet minuta prosto razbili Kraljevčane i tako došli do ubedljive pobede.

Početak nije nagoveštavao muke crveno – belih. Igrali su savim solidno, i u drugoj četvrtini stigli su do velikih plus 20 (41:21). Uspeli su to gosti da smanje do odlaska na odmor, ali i dalje je to bila, bar naizgled, velika prednost domaćih. Ipak, razigrali su se Kraljevčani u trećoj deonici, a prednjačio je kapiten Uroš Mirković. Nakon stvaranja viška na niskom postu, usledio bi pas izvan linije 6,75 i, kao po pravilu, precizan šut. Smanjili su gosti na svega tri poena zaostatka, te su se držali sve do polovine četvrte deonice. Gačeša, Rakićević i ostali crveno – beli momci priredili su „blic krig“ u poslednjih nekoliko minuta i stigli do viška od 26 poena.