KK Vojvodina mts savladala je ekipu Vršca rezultatom 80:72, u utakmici 17. kola AdmiralBet KLS, koja je odigrana na Spensu.

Rezultatski, po četvrtinama, pravi rolerkoster, jer su dve četvrtine pripale Vojvodini, dve Vršcu, a suma na kraju utakmice pokazala je da su crveno-beli ipak odigrali bolje.

Igrač Vojvodine Jared Cunningham meč je ocenio kao težak.

Uprkos njihovim povratcima u utakmicu uspeli smo na kraju da je privedemo u našu korist. Pokazali smo dobar timski rad. Ovo je za nas važna pobeda posebno nakon poraza u prošlom kolu. Treniraćemo jakim tempom i pripremati se za naredne protivnike. Ima dosta prostora za napredak, rekao je Cunningham.

FPHO5353

Trener Vošinih prvotimaca Miloš Isakov Kovačević ističe da je pobeda nad Vršcem izuzetno važna jer se radi o ekipi koja ima odličan takmičarski karakter.

Taj karakter pokazali su u svim utakmicama Košarkaške lige Srbije. Ono što je za nas pohvalnom to je da smo imali više skokova od protivničke ekipe i to nam je u jednom delu pomoglo da zaustavimo njihovu tranzicijum u čemu su oni najbolja ekipa u ligi. S druge strane mislim da smo solidno trčali, ali ono što se meni ne sviđa je odnos asistencija i izgubljenih lopti, 18 asistencija i 12 izgubljenih lopti je nešto na čemu moramo da radimo. Jednu izuzetno dobru napadačku ekipu smo sveli na 72 poena. Mislim da smo pokazali mirnoću i na kraju dobro završili utakmicu. Čestitao bih svojim igračima, posebno što nam je ova utakmica došla nakon teške i naporne nedelje u kojoj smo imali određeni broj dana da pripremimo utakmicu defanzivno i da ispravimo greške iz prethodnog perioda, rekao je Isakov Kovačević.

Trener je zahvalio publici što je svojim prisustvom pomogla da tim upiše još jednu pobedu.

Naredni izazov pred Vojvodinom je 21. januara kada gostuje ekipi Metalca.