Dinamik – Vojvodina 88:92  (18:13, 14:21, 22:19, 20:21, 14:18)

BEOGRAD: Dinamik arena, gledalaca: 100. Sudije: Jevtović, Arsenijević, Hadžić.

DINAMIK VIP PAY: Bošković 3, Milijašević 5, Stefanović, Ristić, Radosavljević 27 (9sk), Glišić 11, Medarević 2, Šulović 14, Malešević 4, Babović 6, Paunović 2, Đorđević 14.

VOJVODINA: Kočić 6, Banjac 9, Beslać 19 (8sk), Marić 3, Nedeljkov, Bjelica 9 (8as), Mirotić, Popović 8, Vučetić 4, Nil 28 (10as), Zarić 6, Stanojević.

Treća – sreća! Tek u trećoj utakmici ove sezone koja je otišla u produžetak, Vojvodina je izvojevala pobedu, sinoć u 25. kolu Košarkaške lige Srbije. Izuzetno bitnu, nakon velike drame, protiv direktnog konkurenta za prve tri pozicije koje vode u ABA 2 ligu.

Domaći su bolje počeli, a crveno – beli nikako nisu mogli da nađu rešen je za pokretljivu zonsku odbranu Dorćolaca, a uz to ni šut nije išao Novosađane. No, na krilima Nikolasa Nila, Vojvodina je preokrenula stvari u svoju korist, a trojkom Krsta Bjelice otišla na odmor sa košem prednosti.

U trećoj deonici vođena je izjednačena borba, a Dinamik je u poslednjoj četvrtini bio na korak da prelomi meč u svoju korsit. Poveli su Dorćolci sa osam poena prednosti (64:56), ali je Voša serijom 8:0 stigla, potom i prestigla domaći tim. Imali su Novosađani plus četiri minut i po pre kraja, ali nakon penal završnice Nil je izblokiran prilikom šuta koji je mogao da donese pobedu Vojvodini i ostalo je 74:74. To je značilo – produžetak.

A u njemu, nova drama. Vojvodina je imala plus sedam (80:87), ali su domaći uspeli da se približe, ali na sreću simpatizera novosadskih crveno – belih, ne i da preokrenu meč u svoju korist , te je viđen veliki trijumf izabranika Miroslava Nikolića. Vojvodina sada ima skor 16-8, a Dinamik 15-10.