„Ludnica” u Valjevu, preokreti, produžetak i veliki trijumf Vojvodine, jer je najmlađi tim u ligi, poprilično oslabljen usled povreda Bjelice i Berbakova, a od ranije i Brankovića, uspeo da trijumfuje protiv Metelca.

Vojvodina je bolje počela utakmicu. Imali su Novosađani sredinom prve deonice i 11 poena viška (6:17), ali su sve to prokickali u drugoj, kada su se Valjevci potpuno vratili i na veliki odmor otišli s poenom prednosti (42:41). Imali su domaći vođstvo sve do polovine polsednje četvrtine, kada je krenuo preokret čete Filipa Soceka. Nakon što je Metalac poveo 76:68, Zarić je vezao dve trojke, pa je Vojvodina uskoro stigla i prestigla domaće, i imala pobedu u yepu. Ipak, pri vođstvu Voše 84:87, 11 sekundi pre kraja Mikulić je pogodio za tri poena i odveo meč u produžetak. A u dodatnih pet minuta, nakon rezultatske klackalice, novosadski crveno – beli imali su više snage i koncentracije i stigli do velike pobede.